Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Катнић се тек сада сјетио: Тражи скидање имунитета Петру Ивановићу!

Посланик Демократске партије социјалиста и бивши министар пољопривреде Петар Ивановић, који је саслушан у оквиру истраге о неправилностима приликом расподјеле и трошења новца од пољопривредног кредита из Абу Даби фонда, предмет је истраге Специјалног тужилаштва. Главни специјални тужилац Миливоје Катнић казао је за “Дан” да против Ивановића постоји основана сумња да је извршио кривично дјело за које га сумњиче и да је Специјално тужилаштво упутило захтјев Скупштини Црне Горе за скидање имунитета том посланику ДПС-а и да чекају одговор.

Ивановић је раније саслушан, али у својству грађанина.

Предсједник Административног одбора Скупштине Милун Зоговић казао је да је захтјев за скидање имунитета стигао и да ће убрзо бити и разматран.

Пристигло је више захтјева за скидање имунитета политичарима, међу којима је и тај. Врло брзо ћемо о њима одлучивати, али то ћемо радити по редоследу којим су примљени у скупштинску писарницу, рекао је Зоговић.

У оквиру поменуте истраге саслушавани су и бивши директор Инвестиционо-развојног фонда (ИРФ) Зоран Вукчевић, бивши министар пољопривреде Будимир Мугоша и процјенитељ Милан Аџић.

Како су тада пренијели медији, Мугоша је изразио спремност да сарађује са надлежним органима и помогне им у расвјетљавању и утврђивању пуне истине о начину коришћења средстава из Абу Даби фонда.

Ивановић и Вукчевић се сумњиче да су 2015. године уговорили спорни посао са представницима Абу Даби фонда. Специјално тужилаштво испитује да ли је било незаконитих радњи приликом додјеле и реализације кредита у износу од 50 милиона америчких долара, који је Министарство пољопривреде и руралног развоја Црне Горе узело из Абу Даби фонда како би подстакли развој пољопривреде на сјеверу Црне Горе.

Истрага је покренута у вези са подјелом дијела тог новца у износу од 23 милиона долара, које је Министарство пољопривреде подијелило за девет црногорских фирми. Сумња се да су неке од њих, супротно уговору, новац из повољних кредита за које гарантује држава искористиле за неке друге намјене.

Услови кредита из арапског фонда на папиру су веома повољни, са каматном стопом од 2,5 одсто, грејс периодом од четири године и роком отплате 17 година. Фирме су биле у обавези да поднесу пријаву са детаљно разрађеним пројектом и планом о трошењу новца.

Подијели на друштвеним мрежама

Слични чланци

ОБРАЗИ И ЂОНОВИ, ЦРКВА И ПОЛИТИКА: Сребреница и Космет срамни печати политичких каријера Спајића и Милатовића!

НОВЕ КЊИГЕ: “Агонија”!

СЈЕЋАЊА: Десет година од смрти Дражине кћерке, Гордане Михаиловић!

Друштвене мреже

Најчитанији чланци

мур24

МУРИНО, 25 ГОДИНА ПОСЛИЈЕ: Прошло је доста времена, неправда према жртвама мора бити исправљена!

dubrovnik (1)

БРУКА, МОНТЕНЕГРИНИ ЗБОГ ДУБРОВНИКА: Хрватима подилазе, стиде се и осуђују, чак и мртве, своје грађане!

kralj-nikola-i-kraljica-milena

СУЗЕ ЦРНОГОРСКЕ КРАЉИЦЕ: Ако Бог да, осветићемо Косово!

медо8

НЕБОЈША МЕДОЈЕВИЋ: УДБА и даље влада, за Мила више путића!

дуско

ШТА БИ: Свједок или оптужени, каже да долази са плавом торбом!