Је ли било мало злочина у Јасеновцу и осталим стратиштима Независне Државе Хрватске, него се још пријети свакоме ко се усуђује да то помиње? Какве то мјере најављују из Хрватске? Намјеравају ли, можда, да понављају све злочине од почетка Другог свјетског рата до оних у Лори?
Према налазима Међународне комисије, на чијем челу је др Србољуб Живановић, у Јасеновцу је убијено 700 000 Срба, 80 000 Рома и 35 000 Јевреја. Новинари усташке штампе хвалили су се у Њемачкој да су у Јасеновцу убили 1400 000 Срба. Није провјерен овај посљедњи податак, али се зна да је то жељела Хрватска солдатеска. Колико ли је још недужног народа страдало у НДХ од Јасеновца на западу до Корићке јаме на Истоку, код Билеће.
А шта да се каже за наше земљаке који силовито подржавају све злочине у Хрватској? Има ли часног човјека у Црној Гори који се не стиди кукавних улизица које подржавају сваког Хрвата што је убијао недужну српску нејач у рату, а и у миру?
Јован Ераковић