Митрополит Амфилохије: Хвала Вучићу, али новац што има нека да за Космет!

Митрополит црногорско-приморски Амфилохије коментаришући предлог председника Александра Вучића, да ће Србија помоћи да се плати порески дуг који власти Црне Горе траже од Српске Православне Цркве у Црној Гори, да је од срца захвалан председнику Србије, али да га моли да сваки динар који Србија може да одвоји оде на Косово и Метохију.

Он је рекао да су приче о томе да Српска Православна Црква не плаћа порез „морбидне лажи“, које неће имати успеха.

вала нашем добром председнику Србије, ја бих њега молио то што има да до последњег динара да за Косово, рекао је митрополит Амфилохије.

Како је додао, није случајно што се на литијама бране светиње и уједно певају песме о Косову.

Овај народ је органски битно везан јер зна да је Косово наше вековно огњиште, и Србије и Црне Горе и свега нашег народа и треба Косово сачувати, бранити, рекао је он.

Извор: Радио Београд

Подијели на друштвеним мрежама

Слични чланци

МОРАЛНИ СУНОВРАТ: Није украо, снашао се!

АНАЛИЗА: Срби на Балкану -Црна Гора (236)!

ГАЗДА ЈАСАН И БИРА ДРУШТВО: Нећу на анкетни одбор, превише је партијски!

Друштвене мреже

Најчитанији чланци

milosevic1

РАЗЈАШЊАВАЊА: Светозар Милошевић – жртва УДБЕ!

dzeparenje

МОРАЛНИ СУНОВРАТ: Није украо, снашао се!

Draza-Mihailovic-767x600-1-1

ДАН КАДА ЈЕ СРПСТВО ПЛАКАЛО: ЗАРОБЉЕН ЂЕНЕРАЛ ДРАЖА МИХАИЛОВИЋ!

c4

МИХАИЛО МИНИЋ О ЛИЈЕВЧА ПОЉУ: Партизани, усташе и Њемци у истом строју против црногорских четника!

tri

АНАЛИЗА: Срби на Балкану -Црна Гора (236)!