-И ми стари о Кошарама нисмо много знали, скоро ништа. Замислите да није људи као што су проф.Ђорђе Бојанић и ђакон Дејан Јовановић да оставе овакав аманет деци, наши наследници а камоли њихови о љутим Кошарама тек не би били упознати. Новим српским капларима и српском Термопилу дужни смо незаборав. Уверења сам да сваки Србин треба да устане када их помене. Хвала херојима за овај сан снен. Хвала људима као што су њих двојица који се крвнички боре у времену када је мојој отаџбини најтоплије на сећању на див јунаке који су се покривали снегом и под снегом маштали о слободи свог народа. Било је и биће крвавих бојева али никад као љутих КОШАРА, прича песник, др Далило Васојевић.
Циљ овог документарног филма НАТО АГРЕСИЈА 1999. КОШАРЕ, који је снимљен прошлог фебруара је да приближимо суштину и значај ове битке и јунаштва, који не улази у детаље битке и стратегију исте.
Кроз причу нас води борац и јунак са Кошара Дарко Анђелковић и пензионисани генерал-пуковник Владимир Лазаревић. Цела прича је проткана кроз нараторски део и казивање песника др Данила Васојевића, брата јунака Ивана Васојевића Јагуара, наглашава Ђорђе Бојанић.
Наш крајњи циљ је да овај филм понудимо свим школама у Србији да га и ђаци осмог разреда и средњих школа погледају 25. марта у понедељак или 11. априла 2025. год, срећом филм има препоруку ЗАВОДА ЗА УНАПРЕЂИВАЊЕ ОБРАЗОВАЊА И ВАСПИТАЊА.
Документарни филм ,,НАТО АГРЕСИЈА 1999. КОШАРЕ“ у режији Ђорђа Бојанића и ђакона Дејана Јовановића је одобрен од ЗАВОДА ЗА УНАПРЕЂИВАЊЕ ОБРАЗОВАЊА И ВАСПИТАЊА, и биће део образовног програма за основне и средње школе.
*Филм је рађен без икаквих донација и финансија, рађен је из душе и срца и љубви према отаџбини Србији од стране аутора и учесника. Филм није профитабилан, наглашава Ђорђе Бојанић.
Приредила: Српска историја