ДПС ПОРТАЛИ КРЕНУЛИ У АКЦИЈУ: Најављују смјену Андрије Мандића, пишу да то траже мањинске странке!

Странке мање бројних народа тражиће од премијера Милојка Спајића да предсједник Скупштине Андрија Мандић буде смијењен са те позиције, а ако то не буде учињено, напустиће Владу, сазнаје ЦдМ. Према незваничном информацијама ЦдМ-а, ово је кључни захтјев који ће током овог мјесеца представници партија мање бројних народа предочити на састанку са премијером Спајићем.

Мандић је недавно честитао неуставни дан Републике Српске, што је изазвало низ реакција конституената Владе који долазе из мањинских партија.

Мањинске странке тренутно раде на заједничкој стратегији којом ће од премијера тражити да се одреди о потезима предсједника Скупштине, који, тврде, изазивају подјеле и нарушавају односе са сусједима.

Како ЦдМ сазнаје, дефинисање јединственог става је у току. Током овог мјесеца планиран је састанак са представницима земаља Квинте, као и са Спајићем.

Према сазнањима ЦдМ-а, један од захтјева мањина је да се смјени Мандић са мјеста предсједника Скупштине и да то мјесто преузме неко из редова станака мање бројних народа, ПЕС-а или Демократа.

Мањине, како ЦдМ сазнаје за сада неће тражити смјену министара из некадашњег ДФ-а.

извор: цдм

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Подијели на друштвеним мрежама

Слични чланци

ПОСЛЕДЊЕ ДРАЖИНО ПИСМО: Ни по коју цијену нећу напустити земљу, слобода са Равне Горе обасјаће нашу отаџбину!

СВЕМОЋНА ХОБОТНИЦА – УДБА СТИГЛА ДО ЕУ: Европски комесар за проширење сарађивао са комунистичком тајном полицијом!

АНАЛИЗА: Срби на Балкану -Црна Гора (237)!

Друштвене мреже

Најчитанији чланци

milosevic1

РАЗЈАШЊАВАЊА: Светозар Милошевић – жртва УДБЕ!

draza

ПОСЛЕДЊЕ ДРАЖИНО ПИСМО: Ни по коју цијену нећу напустити земљу, слобода са Равне Горе обасјаће нашу отаџбину!

Draza-Mihailovic-767x600-1-1

ДАН КАДА ЈЕ СРПСТВО ПЛАКАЛО: ЗАРОБЉЕН ЂЕНЕРАЛ ДРАЖА МИХАИЛОВИЋ!

c4

МИХАИЛО МИНИЋ О ЛИЈЕВЧА ПОЉУ: Партизани, усташе и Њемци у истом строју против црногорских четника!

Klub-poslanika-DPS-e1698779392216-728x556

РАКОЧЕВИЋ, ВУКОВИЋ, ЕРАКОВИЋ, НИКОЛИЋ ПОДНОСЕ ОСТАВКЕ: Сретан пут, нијесу се узбуђивали када је у њихово вријеме опозиција годинама била ван парламента!