Дритан Абазовић у експанзији: Имамо пет одсто, ови са десет пута више да нам се прилагоде!

Потпредсједник Владе Дритан Абазовић казао је да разговори о реконструкцији Владе неће моћи да се воде на начин да неко наметне само оно што њему одговара. Абазовић борави у службеној посјети Општини Херцег Нови, гдје након састанка са руководством локалне самоуправе, обилази Институт Игало и Азмонт Инвестмент.

Он је одговарајући на питања новинара казао да је био против реконструкције Владе зато што је и премијер Здравко Кривокапић био против тога.

Шта се у међувремену десило, ја не знам. Никад, ни у једном случају нисам избјегавао дијалог, нећу да избјегавати по било којем питању, па ни питању о реконструкцији Владе. Међутим, свима треба да буде јасно да уколико уђемо у разговоре о томе, ти разговори не могу да се воде на начин што ће неко наметнути само нешто што некоме одговара, рекао је Абазовић.

Коментаришући своју изјаву у Бриселу да кинески кредит за ауто-пут чини трећину укупног дуга Црне Горе и да на тај начин Кина обезбјеђује очито нежељени, малигни утицај, он је поручио да то није било усмјерено против партнера из Кине.

Моја изјава ни на који начин није усмјерена против наших партнера из Кине или Русије, али ми морамо да знамо шта је наша политичка оријентација. Једини начин да нам се помогне у овим лошим временима је да нам се омогући финансијска подршка. Финансијска подршка за пројекте и за одржавање нашег буџета. Ја то сматрам крајње одговорним и када сам мало прије говорио о томе како треба да имамо неку визију, сматрам да циљ Црне Горе не треба само да буде да заврши 43 километра пута, јер тај ауто-пут без друге двије дионице не може да добије потпуни смисао, поручио је Абазовић.

Подијели на друштвеним мрежама

Слични чланци

ПЉЕВАЉСКИ ПРОСВЈЕТАРИ ОГОРЧЕНИ: Јакшићка наставља политику ДПС-а, смањује трошкове затварајући сеоске школе!

БОТУН: Нема протеста док се не утврди ко је запалио багер!

АНДРИЈА МАНДИЋ ПОРУЧИО ТУЖИОЦИМА: Нећете нас дисциплиновати, а нећете ни бити четврта грана власти!

Друштвене мреже

Најчитанији чланци

Penzioneri,
Rubrika: drustvo, trece doba,
Datum:22.02.2006.
Mesto: Novi Sad
Foto: Nikola Stojanovic

ИЗ УГЛА ПЕНЗИОНЕРА, РУЖА ГОЈКОВИЋ: Нијесмо број на табели!

pavle111-1

КО ЈЕ БИО ПАВЛЕ ЂУРИШИЋ, СТАНИСЛАВ КРАКОВ: Уколико је добио жељезни крст од фирера, зашто би га усташе живог запалиле?

botun

БОТУН: Нема протеста док се не утврди ко је запалио багер!

nebojša

НЕБОЈША МЕДОЈЕВИЋ О ПРИВОЂЕЊУ АЦА ЂУКАНОВИЋА: Полицијски маркетинг, буде се спавачи ДПС-а у влади, медијима и картелима!

jugos2

ИГРЕ ВЕЛИКИХ ОКО БАЛКАНА: Ко је створио Југославију, да ли се могла формирати српска држава?