Црна Гора: Још 57 обољелих, укупно 2020!

Лабораторије Института за јавно здравље су од посљедњег пресјека завршиле ПЦР анализу 513 узорака на нови коронавирус, међу којима је 57 резултата било позитивно. Узорци су упућени на тестирање са територије Подгорице 30, Бијелог Поља 11, Никшића и Бара по три, Цетиња, Котора и Рожаја по два, Андријевице, Даниловграда, Будве и Петњице по један.

-Пријављен је један смртни исход код пацијената из Бијелог Поља лијеченог у Општој болници Беране. Укупан број потврђених смрти од почетка јуна је 39, а од почетка године 48, наводи се у саопштењу.

Из ИЈЗ су казали да су се од инфекције опоравила 74 пацијента, тако да је укупан број опорављених од 14. јуна 690.

Укупан број активних случајева ЦОВИД19 у Црној Гори тренутно износи 2.020. Од почетка године укупан број регистрованих случајева инфекције новим коронавирусом је 3.073. У Подгорици је активан 881 случај, у Никшићу 242, Бијелом Пољу 148, Бару 104, Беранама 103, Будви 98, а у Рожајама 87. У Котору је активно 79 случајева, у Пљевљима 78, на Цетињу 62, а у Херцег Новом 37. У Тивту су активна 32 случаја оболијевања од ЦОВИД 19, Улцињу 20, Гусињу 13, Андријевици десет, а у Плужинама шест. На Жабљаку и у Плаву су активна по четири случаја, у Мојковцу и Даниловграду по три, а у Петњици, Колашину и Тузима по два.

Шавник је и даље једина општина у Црној Гори у којој нема обољелих од ЦОВИД19.

Подијели на друштвеним мрежама

Слични чланци

АНДРИЈА МАНДИЋ: Српски не може бити језик другог реда!

ЦРКВА И ПОЛИТИКА: Свештеници Перовић и Јовановић одговорили Небојши Медојевићу да лаже, лидер ПЗП-а јуче их оптужио да су агенти АНБ-а!

НИЈЕ БАШ СВЕ ТАКО БАЈНО У ДПС-У: Леон Ђокај након избора новог предсједништва напустио партију!

Друштвене мреже

Најчитанији чланци

lub2

СА ПРОТЕСТА У ПОДГОРИЦИ ПОВОДОМ УБИСТВА ЉУБИШЕ МРДАКА: Виши суд у Подгорици извршио атентат на Јустицију!

jovan-erakovic-1

АФОРИЗМИ, ЈОВАН ЕРАКОВИЋ ИЗ БАЊАНА: „Сваком Србину који се буди, мора да се суди“! 

pavic

АЛЕКСАНДАР ПАВИЋ: Сорошевски систем се распада, Срби морају да искористе директне преговоре Москве и Вашингтона!

alek2

КОМУНИСТИ ЦРНИ ВРАНИ: Указ о одузимању имовине држављанства и имовине Карађорђевића потписао Иван Рибар!

dps14

НИЈЕ БАШ СВЕ ТАКО БАЈНО У ДПС-У: Леон Ђокај након избора новог предсједништва напустио партију!