Мандић: Јединствена опозициона листа рецепт за побједу!

Андрија Мандић, један од лидера Демократског фронта (ДФ), казао је да чврсто вјерује у побједу опозиције на предстојећим изборима и поручио да ће урадити све што је у његовој моћи да до тога дође.

За остварење тог великог циља спреман сам на сва одрицања, тако да они мањи добици, попут задржавања посланичког мандата, за мене не постоје, казао је Мандић агенцији МИНА.

Према његовим ријечима, јавност је могла да се увјери да ДФ ради све што може како би објединио опозицију.

У овом времену напада вируса на људски организам и насртаја безбожног режима на нашу вјеру, једини сигурни рецепт за побједу над тим злом је договор и заједништво, оцијенио је Мандић.

Како је навео, када се погледа актуелни друштвени и политички тренутак и повуче паралела са претходним предизборним кампањама, „јасно је да се налазимо у једној потпуно новој ситуацији“. Мандић је казао да се пред свима у опозицији отворио се широк пут до побједе.

Заједништво које смо претходних мјесеци практиковали у крсном ходу само треба преточити у јединствену листу и братски договор свих оних који желе да Црна Гора буде другачија, да буде богатија, успјешнија, земља свих њених грађана а не власништво омање групе непристојно богатих и себичних људи, навео је он.

Посебно је,како је казао, важно да се опозиција сабере данас, „у овом тешком времену, када се Аја Софија претвара у џамију, а у наше свете храмове упада полиција и хапси наше владике, свестенике и вјернике“.

На питање да ли су скицирали изборну коалициону листу и направили договоре око расподјеле конкретних мјеста, Мандић је рекао да су сва релевантна испитивања јавног мнења потврдила да је ДФ најснажнија политичка структура у опозицији.

Међутим, истакао је он, нијесу се размахивали властитом снагом током недавних конкретних условљавања потенцијалних коалиционих партнера у вези формирања јединствене опозиционе листе, већ су, без било каквог партијског калкулисања, одговорили позитивно на те захтјеве.

-Тај наш тадашњи одговор је истовремено и одговор на ваше питање шта је ко спреман да уради за побједу на изборима, додао је Мандић.

Он је подсјетио да је упознао Главни одбор са властитом одлуком да неће више бити опозициони посланик.

а чврсто вјерујем у побједу и урадићу све што је у мојој моћи да побиједимо на изборима 30. августа. За остварење тог великог циља спреман сам на сва одрицања, тако да они мањи добици, попут задржавања посланичког мандата, за мене не постоје, истакао је Мандић.

Како је казао, стотине хиљада храбрих грађана Црне Горе, чији је и ДФ дио, властитим покретом и заједничким напором су им показали да пораз није опција.

Зато када сви станемо једни поред других и кажемо да идемо заједно, листа ће се сама од себе скицирати и посложити јер тада идемо сигурно напријед у – побједу, поручио је Мандић.

Подијели на друштвеним мрежама

Слични чланци

НЕМА ВИШЕ ЋУТАЊА: Историја злочина над Србима у Пребиловцима у књизи „И испод сиве друге боје живе“!

ПОВОДОМ 15. МАРТА, ДАНА „Д“ У БЕОГРАДУ: Манипулације и сензације „Пинка“ и „Н1“, Србија је, ипак, велика земља и сачуваће Косово и славне претке!

ЈАВИЛЕ СЕ ГАЗДЕ: Милојко и Данијел на добром путу!

Друштвене мреже

Најчитанији чланци

korana

НИКШИЋ: Представљање клњига о страдању Срба у Херцеговини!

srebrenica

БИХ: Меморијални центар „Поточари“ служи за политички обрачун са Српском!

VILIMSKI

ЕВРОПСКИ ПАРЛАМЕНТ, ХАРАЛД ВИЛИМСКИ: ЕУ заобилази Дејтон, желе централистичку БИХ на штету Срба!

glasnik2

„СРПСКА КУЋА“: Промоција „Великог атласа Србије“ – пасоша српске државе!

Silhouette of a man is praying for hope by the Cross under sunset background

ОГЛЕД О ВЈЕРИ: Човјек не конструише Бога – он Га жуди!