Слободна Црна Гора најоштрије осуђује данашњи скандалозни притисак Управе полиције на наше функционере и чланове које позивају на информативне разговоре због пјевања гусларске пјесме на сабору у Пљевљима.
Док се вође монструозних криминалних кланова и корумпирани функционери који су ојадили ову државу слободно шетају, купују некретнине и ругају се закону у лице, Управа полиције и заробљени систем лијече своје комплексе и тренирају строгоћу над слободним народом који је изашао да достојанствено и поносно прослави свој празник.
Ово је бјелодани доказ да су у данашњој Црној Гори српска пјесма, тробојка и очување сопственог идентитета поново проглашени за највећи злочин, а да најмрачније, фашисоидне методе бившег ДПС режима и даље директно командују потезима оних који су покренули овај срамни прогон.
Поручујемо умишљеним историчарима и цензорима: историјска је и правна чињеница да војвода Павле Ђуришић никада није осуђен од стране било ког суда, свиђало се то некоме или не.
Чињенице и историјске факте не можете брисати полицијским пријавама нити партијским директивама, a покушај да се кроз полицијске станице поново уводи вербални деликт и да Управа полиције прогони грађане због пјесама које се пјевају деценијама, представља потпуни правни апсурд, класичну репресију система и срамоту за државу која се наводно куне у демократију и слободу говора.
Ако неко мисли да ће Слободну Црну Гору уплашити позивима за саслушање, пријавама и притисцима, поручујемо им: озбиљно сте се преиграли и лоше процијенили наш отпор! Овакав покушај системске репресије неће нас ни за милиметар помјерити, нити ћемо устукнути пред вашим уцјенама. Сваки удар на наше људе само додатно збија наше редове и појачава нашу борбу, а овај биједни покушај застрашивања вратиће се креаторима ове хајке директно у лице као снажан политички бумеранг.
ПРЕДСЈЕДНИК СЦГ
ВЛАДИСЛАВ ДАЈКОВИЋ