Игумана манастира Ђурђеви Ступови јеромонаха Данила данас су посјетили инспектори Полиције из Берана да му уруче позив за саслушање у вези са постављањем споменика војводи Павлу Ђуришићу.
Иако игуман Данило није био ни присутан у Горњем Заостру када је 8. августа поводом празника Свете Петке Римљанке служена Архијерејска литургија, нити је био присутан на имању породице Добрашиновић гдје је домаћин поставио споменик Војводи.
Након што су у протеклих мјесец дана два пута саслушавали Митрополита будимљанско-никшићког г.Методија у својим службеним просторијама, Полиција је данашњом синхронизованом акцијом према свештенству и монаштву Епархије будимљанско-никшићке покренула терор масовних размера приличан само тоталитарним друштвима и његовим интересним кликама.
Беспризорним криминализовањем клира Српске цркве Полиција и Тужилаштво Црне Горе послали су јавности јасну поруку и тиме афирмисали као нормално свако непримјерено понашање, бруталност и терор над Српском православном црквом, њеним свештенством и вјерницима.
извор: епархија будимљанско никшићка