БЕРАНЕ: Обиљежено 11 година СНО Васојевића!

У Беранама на Преображење Господње обиљежено je 11 година Удружења Српске народне одбране Васојевића и Лимске долине.Овом приликом смо војводи Миодрагу Божовићу уручили Добровољачко благодарје,док је пуковник Радован Обрадовић донио домаћу здравицу да честита годишњицу уједињења и формирања савеза Српских Удружења Српске народне одбране Васојевића и Лимске долине.Овом приликом се на признању захвалио војвода Миодраг Божовић,који је истако значај Српске народне одбране Васојевића и часописа Глас Холмије,који има историјску улогу за простор Васојевића и Црне Горе. У овим временима да није било ових људи окупљених око Горана Киковића, угасило би се српско национално биће у Васојевићима.

О значају овог дана који је преобразио и препородио Васојевиће говорио је историчар Горан Киковић,предсједник Српске народне одбране Васојевића и Лимске долине,који је казао да су формирањем Српске народне одбране прије 11 годин хтјели да одбране наше светиње: Српску православну цркву,српски језик и ћирилично писмо и историју и традицију.

Зато је ово посебан дан за нас и наша Удружења која су се ујединила на овај свети дан и држимо се гесла: Туђе нећемо,своје недамо!Урадили смо доста за овај период од уједињења до данас кроз часопис Глас Холмије,многе књиге и манифестација од Савинданских,Сретењских,Дана пријатељских и братских сусрета кроз градове и мјеста Србије,Видовданске свечаности,Меморијал Бранка Радева Ђукић, Дане Сјећања на Српске јунаке и добровољце,Дан уједињења и друге манифестације, истакао је Киковић,који је казао да нажалост немају од 1996. просторије и ако су обновили рад тада а основни 1934.године.Тражимо да нам општина Беране и држава Црна Гора помогну наш рад јер смо ми једини који баштинимо провјерене вриједности нашег народа.Киковић је поручио да ће наставити да раде на добробит и садашњих и будућих генерација.

Подијели на друштвеним мрежама

Слични чланци

ДАН КАДА ЈЕ СРПСТВО ПЛАКАЛО: ЗАРОБЉЕН ЂЕНЕРАЛ ДРАЖА МИХАИЛОВИЋ!

ПЈЕСМЕ О ДРАЖИ

ДИЈАГНОЗА: Неконтролисано понашање посланика ДПС-а све израженије!

Друштвене мреже

Најчитанији чланци

milosevic1

РАЗЈАШЊАВАЊА: Светозар Милошевић – жртва УДБЕ!

Draza-Mihailovic-767x600-1-1

ДАН КАДА ЈЕ СРПСТВО ПЛАКАЛО: ЗАРОБЉЕН ЂЕНЕРАЛ ДРАЖА МИХАИЛОВИЋ!

c4

МИХАИЛО МИНИЋ О ЛИЈЕВЧА ПОЉУ: Партизани, усташе и Њемци у истом строју против црногорских четника!

cetnici90

ПЈЕСМЕ О ДРАЖИ

Klub-poslanika-DPS-e1698779392216-728x556

РАКОЧЕВИЋ, ВУКОВИЋ, ЕРАКОВИЋ, НИКОЛИЋ ПОДНОСЕ ОСТАВКЕ: Сретан пут, нијесу се узбуђивали када је у њихово вријеме опозиција годинама била ван парламента!