СРБИН БЕЗ КОНКУРЕНЦИЈЕ: Новак Ђоковић најбољи спортиста на планети!

Најбољи тенисер света Новак Ђоковић рекао је након освајања пете Лауреус награде за најбољег спортисту света да спорт уједињује људе и да му је драго што је узор младима широм планете.

Новак Ђоковић се освајањем пете награде изједначио са Роџером Федерером, четири пута је награђен Јусеин Болт, а по два пута Тајгер Вудс, Михаел Шумахер, Рафаел Надал и Лионел Меси. Ђоковићу је признање уручио легендарни НФЛ квотербек Том Брејди.

Нереално је да ми ти предајеш ову награду. Ти си мој спортски херој и пријатељ. Неко на кога се угледам не само у спорту, већ и животу, рекао је Ђоковић.

Српски тенисер је у свом говору приметио и поздравио велики број колега на свечаности у Мадриду.

Овде има и неких сјајних тенисера: Рафа, Карлос, Мартина, Гарбиње… Ми јесмо појединачни спортисти, али сложићемо се да све успехе дугујемо својим породицама и својим тимовима. Желим да пошаљем пољубац мојој супрузи, браћи, тиму… Они су најзаслужнији за моје успехе, рекао је Ђоковић.

извор: ртс

Подијели на друштвеним мрежама

Слични чланци

ПРЕКО 190 ИНТЕЛЕКТУАЛАЦА АПЕЛУЈЕ НА СРБИЈУ, СРПСКУ И ЦРНУ ГОРУ: Универзитет у Косовској Митровици мора да се заштити од Куртијевог терора и могућег гашења!

ПРИЈЕ 56 ГОДИНА, СРПСКА ЕМИГРАЦИЈА ОКУПЉЕНА ОКО АЛИЈЕ КОЊХОЏИЋА: Броз пресвучени усташа, одговоран за бројне злочине над Србима!

ЦЕТИЊЕ: Митрополит Јоаникије разговарао са конзулом Србије, Јасмином Милачић!

Друштвене мреже

Најчитанији чланци

Milo-Djukanovic-1478

ОСВРТ, СРАМОТА: Три Милова сата!

Penzioneri,
Rubrika: drustvo, trece doba,
Datum:22.02.2006.
Mesto: Novi Sad
Foto: Nikola Stojanovic

ИЗ УГЛА ПЕНЗИОНЕРА, РУЖА ГОЈКОВИЋ: Нијесмо број на табели!

Tito_Draza

ПОРТАЛ „СРПСКА 24“ ПОЗИВА ПРЕДСЈЕДНИКА ДРЖАВЕ: Формирајте тим историчара који би за пет до десет година прикупио домаће и стране архиве о партизанима и четницима, до тада општенародни мораторијум на те теме!

sudjenje-suzana-mugosa

ПАРТИЈА ПЕНЗИОНЕРА ПОДНИЈЕЛА КРИВИЧНУ ПРИЈАВУ: Да одговарају сви одговорни за пропалу пресуду о „државном удару“!

nikoLAGORSKI

МАЛО ПОЗНАТО: Четници ослободили Пријепоље, Енглези побједу приписали партизанима!