Вијеће за националну безбједност: Сви да се смире и помире!

Вијеће за националну безбједност изражава забринутост због стања безбједности, у сусрет најављеним јавним окупљањима, те је издало смјернице органима обавјештајно-безбједносног сектора Црне Горе да појачају координацију у циљу очувања уставног поретка и заштите Уставом предвиђених права и слобода, саопштено је након данашње сједнице тог тијела којом је предсједавао премијер Здравко Кривокапић.

На сједници су, како се наводи у саопштењу, чланови Вијећа упознати са посљедњим процјенама безбједности које су презентовале Агенција за националну безбејдност и Управа полиција, а везане за устоличење митрополита Јоаникија, на Цетињу 5. септембра.

-Вијеће за националну безбједност апелује на све друштвено-политичке актере, представнике медија, као и све грађане, да дају допринос смиривању тензија и очувању мира и сигурности. Чланови Вијећа биће у сталној комуникацији и засједању, истичу у саопштењу.

Сједници су присуствовали сви чланови Вијећа, а по позиву и директор Управе полиције Зоран Брђанин. Сједница Вијећа за националну безбједност трајала је пет часова.

Министар унутрашњих послова Сергеј Секуловић казао је у сриједу да се безбједносне процјене за Цетиње раде из сата у сат и да генерално гледано нијесу повољне. На претходној сједници Вијећа за националну безбједност, која је одржана 23. августа, закључено је да је ситуација редовна, стабилна и мирна.

Вијеће је тада донијело закључак да органи обавјештајно-безбједносног сектора интензивирају активности из дјелокруга њиховог рада поводом најављених јавних окупљања.

Упутили су апел свим актерима друштвено-политичке и медијске сцене у Црној Гори да допринесу смиривању тензија.

Подијели на друштвеним мрежама

Слични чланци

ТУЖИЛАЧКИ ОЛИМП: Не трпе критике, оцјене, а осјетљиви и на ставове Мандића!

ШТА ЈЕ ТРАМПОВ ЦИЉ У ИРАНУ: Недоречен рат!

НИЈЕ ШАЛА, НАПИСАО ХРВАТ: „Великосрпска хегемонија“ лаж комуниста, краљ Александар изградио пола Загреба!

Друштвене мреже

Најчитанији чланци

Penzioneri,
Rubrika: drustvo, trece doba,
Datum:22.02.2006.
Mesto: Novi Sad
Foto: Nikola Stojanovic

ИЗ УГЛА ПЕНЗИОНЕРА, РУЖА ГОЈКОВИЋ: Нијесмо број на табели!

Tito_Draza

ПОРТАЛ „СРПСКА 24“ ПОЗИВА ПРЕДСЈЕДНИКА ДРЖАВЕ: Формирајте тим историчара који би за пет до десет година прикупио домаће и стране архиве о партизанима и четницима, до тада општенародни мораторијум на те теме!

sudjenje-suzana-mugosa

ПАРТИЈА ПЕНЗИОНЕРА ПОДНИЈЕЛА КРИВИЧНУ ПРИЈАВУ: Да одговарају сви одговорни за пропалу пресуду о „државном удару“!

sud3

ТУЖИЛАЧКИ ОЛИМП: Не трпе критике, оцјене, а осјетљиви и на ставове Мандића!

nebojša

НЕБОЈША МЕДОЈЕВИЋ О ПРИВОЂЕЊУ АЦА ЂУКАНОВИЋА: Полицијски маркетинг, буде се спавачи ДПС-а у влади, медијима и картелима!