У сали Центра за културу Беране, у присуству породица палих бораца, руководства Општине Беране и бројних грађана одржана је промоција другог допуњеног и измијењеног издања спомен-књиге “Задња линија одбране”, чији приређивач и издавач је Удужење бораца ратова од 1990. године Црне Горе. О књизи, с посебним освртом на часни лик и дјело 24 борца из Берана, који су погинули у ратовима 1991/1999. године, а чија су имена уписана на споменику у центру Берана, говорили су: Саво Вучетић, предсједник борачке организације Берана, Вуко Тодоровић, предсједник Општине Беране, Дамјан Ћулафић, потпредсједник Општине Беране и Радан Николић, диектор Удружења бораца ратова од 1990. године Црне Горе. Програм је водила госпођа Горица Ћулафић.
Саво Вучетић, као домаћин, поздравио је присутне, истакао да пали борци и њихове породице заслужују највеће почасти и посебну пажњу борчке организације и Општине Беране, те да се морају санкционисти удружени атаци из Црне Горе и Хрватске на црногорске борце ратова деведесетих и истину о тим ратовима, попут подизања незаконите спомен-плоче хрватским логорашима у Морињу која, на штету и срамоту Црне Горе и даље опстаје.
У емотивном говору о палим Беранцима, величини њихове жртве и заслузи њихових породица на посебну пажњу Општине Беране, надахнуто је говорио њен први човјек Вуко Тодоровић који је одао признање и борачкој организацији из Берана на посвећености палим саборцима и њиховим породицама и најавио подршку њеном раду укључивањем међу кориснике општинског буџета.
Сјајан преглед спомен-књиге, уз истицање њене посебности и вишестране вриједности и одавање признања њеном приређивачу и издавачу, дао је потпредсједник Општине Беране Дамјан Ћулафић који је истакао да ће Општина Беране и даље подржавати манифестације сјећања на пале борце и учествовати у подршци њиховим породицама.
Уз исказивање захвалности претходним говорницима, Радан Николић је говорио о вишестраној мисији спомен-књиге која је трајна легитимације 320 бораца из Црне Горе палих деведесетих у саставу ЈНА, ВЈ и добровољачких јединица, као и вид отпора незапмћеном фалсификовању истине о ратовима из девдесетих у Црној Гори на њену штету, а уз срамно издајничко саучесништво у томе бивше власти Мила Ђукановића.
Николић је истакао и значај спомен-књиге као претходнице документарног филма ТВ Никшић „Зло прољеће ’92“ који свједочи о монструозном некажњеном злочину у сплитском логору Лора над припадницима ЈНА из никшићко-шавничке и барске групе, те да је тај филм био претходница закључака Скупштине Црне Горе да се тај злочин мора санкционисати и пружити посебна подршка породицама жртава, као и донесеном Закону о измјена и допунама Закона о борачкој и инвалидској заштити, који, као и дио других донесених закона, из политичких разлога, нијесу хтјели да потпишу бивши и актуелни предсједник Црне Горе Ђукановић и Милатовић, а о коме ће се поново изјашњавати нови скупштински сазив.
Чланови породица палих бораца, којима је на промоцији уручен примјерак спомен-књиге, изразили су захвалност организатору и говорницима промоције.