Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Отопљење и приближавање, “Цивис”: Између ДФ-а и ДПС-а може да стоји све, али не и знак једнакости!

Између Демократске партије социјалиста и Демократског фронта може да стоји све, али не и знак једнакости, поручио је у интервјуу Побједи предсједник ЦИВИС-а Срђан Павићевић, наводећи да у мањинској влади не може да има мјеста за оне структуре које носе хипотеку подјела.

Говорећи о евентуалној подршци ДПС-а мањинској влади, Павићевић је казао да је очекивано да та партија подржи смјену актуелне, а да су ствари другачије када је ријеч о подршци концепта коалиције „Црно на бијело“.

Што се тиче подршке мањинској влади, ту ствари стоје мало другачије. Њихово (ДПС-ово) лично и политичко искуство им сигурно каже да ова мањинска влада неће бити ни налик на оне које су они правили као власт, навео је Павићевић.

Након што сте предложили концепт мањинске владе и упутили парламенту приједлог за изгласавање неповјерења постојећој, Влада је предложила скраћење мандата парламенту и смјену потпредсједника Абазовића. Како то коментаришете и да ли ћете Ви и Клуб посланика „Црно на бијело“ доћи на сједнице када се буде расправљало о те двије тачке?

Павићевић: Ми јесмо били предлагачи идеје Владе експерата и са том тезом велики број наших опонената вјешто и недобронамјерно манипулише, у жељи да нас дискредитује. Безброј пута смо јавно рекли, упозорили и написали да је реализација наше идеје била крајње неуспјешна, импровизаторска, промашена и погрешна од стране оног ко је желио да је интерпретира по својој мјери и вољи и да је он исти у појединим елементима довео до потпуне карикатуре. Са најбољом намјером идеју смо ‘уступили’ мандатару у нади да ће нас бар једном консултовати о томе како да је спроведе у дјело.

Међутим, то се ама баш никад није десило и добили смо, на жалост, то што смо добили. Ово је само наук за убудуће, да своје идеје не уступате ником на коришћење, јер у Црној Гори је просто немогуће наћи неког ко не зна и не умије боље од вас самих, без обзира колико је појмовно и интелектуално удаљен од проблема. Одавно је познато да препотенција није ћерка памети него њене ружне другарице.

Што се тиче скраћења мандата парламенту и потпредсједнику Владе Абазовићу, знамо да су то двије изнуђене и афективне реакције, настале као одговор на суштинску иницијативу скраћења мандата и повјерења Влади. Ове двије реакције од Владе, поред тога што осликавају афективност и непромишљеност, носе и уставно-правну дубиозу у себи. У сваком случају, количина политичке површности и незрелости, које носе са собом, добро ће нас замислити да ли о томе и томе треба придавати очекивану важност. Тако да још увијек не знам да ли ћемо у томе учествовати.

За сада су концепт мањинске владе подржале партије мањинских народа, док се подршка СНП-а и даље чека. Саопштили сте да у тој влади нема мјеста ни за ДПС ни за ДФ, а да ли, према Вашем мишљењу, у њој има мјеста за СДП и СД?

Павићевић: Концепт ‘мањинске владе’ је стаза изласка из постојеће опште политичке кризе. Ово је, за нас једини проактивни модел политичког дјеловања, којим се могу остварити тешки, али неопходни кораци према зацртаним циљевима. Сваки други избор, типа техничке, прелазне владе, нових парламентарних избора, ставља нас у пасивну улогу, стагнацију, губитак времена или чак и назадовања. Времена се нема, а ми не можемо ‘фингирати’ живот и демократију бројивши дане и причајући испразне и испричане приче. Побједа од 30. августа 2020. године је, до дана данашњег, још увијек само декларативна, јер у супстанцијалном и квалитативном смислу није, де фацто, урађено ништа.

Ми још увијек нијесмо постигли ништа, јер функционишемо у политичком координантном систему ДПС-а, без суштинских корака који нас изводе из тог контаминираног контекста. Друштво је дубоко подијељено и опасно поларизовано, а институције система ‘замрзнуте’. Умјесто да је права ‘Влада експерата’ потрошила ових 15 мјесеци на отварању и успостављању дијалога, који би посљедично за циљ имао ослобађање и професионализацију институција, а оне покренуле правосудно-судско-тужилачки систем и ми коначно, као друштво кренули у демонтажу ‘учаурене’ хибридне државе, они, а и ми, бавили смо се тривијалностима највећи дио времена.

У фрапирајућем парадоксу добили смо Владу, коју подржава од 81 посланика од једног до њих петнаест у зависности од прилика, партијских интереса и расположења. Док у самој Влади од 12 министарстава четири су ‘ван игре’, а потпредсједнику Владе је постало исувише ‘тијесно’. О каквој Влади и извршној власти у том случају може да се прича? Какву активност и будућност може таква влада да оствари?

Да, рекли смо да је нова понуда првенствено упућена умјереним грађанским политичким структурама, са циљем нарастања и оснаживања грађанског, уравнотеженог и савременог политичког центра, који је комплементаран са водећим и модерним европским политикама. Успјех на самом старту је одзив представника мањина, који су у претходном периоду били видно уздржани и дистанцирани. У тој новој влади, нормално, не би требало да има мјеста за све оне који носе политичку хипотеку подјела, острашћен националистички и шовинистички наратив и потребу за националном доминацијом и супремацијом других нација. То што представници мањинских народа у имену својих партија носе име своје нације је нормални и у свијету прихватљиви знак препознавања, који у грађанском концепту не може да им обезбиједи упоредну предност у односу на грађане друге етничке групе, али их обавезује да са већом пажњом прате и штите међународно призната грађанска права мањина које представљају.

Што се ДПС-а и ДФ-а тиче, то су два политичка ентитета између којих може да стоји све, али не и знак једнакости, како неки желе да представе. За ових 30 година једни су били предатори, а други жртве и било би више него неморално изједначити их. Количина њихове супротстављености и дубина конфликта је толико опсежна и дубока, да би без контроле цијело друштво у овом тренутку могла да повуче у суноврат. Озбиљни људи то морају имати у виду и радити све да до тог не дође. И на једној и на другој страни су искусни политички зналци, којима је јасно шта треба радити за добробит и њихових политика, групација и друштва уопште. Грађанска влада центра може бити, буде ли среће и памети, идеалан медијатор у њиховим будућим односима и могућностима стварања широког друштвеног консензуса и националног помирења. Без тога Црна Гора, као држава и друштво, нема перспективу!

Док се чека подршка за мањинску владу почели су разговори лидера Ваше коалиције са представницима Фронта. Да ли вјерујете да је договор о изласку из кризе и даље могуће постићи у оквиру владајуће већине?

Павићевић: Па већ сам доста овога рекао у претходном одговору, али додаћу да сматрам да са свима треба разговарати. Што се ДФ-а тиче, већ сам то поменуо у једном интервјуу, ја према њиховој политичкој истрајности, снази, жртвама и свему што су прошли имам јасан и велики људски респект и поштовање. Оно што бих им ја лично савјетовао је да огромну енергију коју имају више усмјере на ‘релаксирање’ своје ригидности која понекад има елементе ‘ината’… Исувише су они вјешти и искусни да знају да је дијалог и прихватљива комуникација предуслов њиховог значајнијег присуства на политичкој сцени ЦГ, који засигурно заслужују. А тако ће и међународна перцепција њих и њихове политике добити много брже него што мисле другачије оквире.

Из ДПС-а су саопштили да подржавају смјену актуелне владе, а да ће се о концепту мањинске накнадно изјаснити. Очекујете ли да ће та странка подржати формирање те владе и како коментаришете оптужбе за издају народне воље као и прављење сајтова којим се таргетирате ви и посланици СНП-а?

Павићевић: Што се ДПС-а тиче, они су о себи рекли све што су имали да кажу за ових 30 година. Ја ту лично немам што да кажем и додам. Очекивано је да ће из принципијелних политичких разлога тражити и подржати смјену Владе. Што се тиче подршке мањинској влади, ту ствари стоје мало другачије. Њихово лично и политичко искуство им сигурно каже да ова мањинска влада неће бити ни налик на оне које су они правили као власт, мислим два пута. Самим тим што су сад опозиција, то суштински мијења концепт. Још важнија је и чињеница да су вјероватно свјесни да ми, пак, знамо све што треба да знамо. Тако да тешко да могу да рачунају на политикантске блефове, трикове и ‘шибицарења’.

Подршка је један појам, партнерство други, а коалиција трећи. Е па ми смо на нивоу подршке… Оно што је, по мени, за њих значајно је сплет политичких околности, који им је дао могућност да ногом ступе на ‘први степеник’ великог и дугог степеништа њихове политичке реституције и оправка.

Говорећи о евентуалној подршци ДПС-а мањинској влади, Павићевић је казао да је очекивано да та партија подржи смјену актуелне, а да су ствари другачије када је ријеч о подршци концепта коалиције „Црно на бијело“.

“Што се тиче подршке мањинској влади, ту ствари стоје мало другачије. Њихово (ДПС-ово) лично и политичко искуство им сигурно каже да ова мањинска влада неће бити ни налик на оне које су они правили као власт” навео је Павићевић.

Након што сте предложили концепт мањинске владе и упутили парламенту приједлог за изгласавање неповјерења постојећој, Влада је предложила скраћење мандата парламенту и смјену потпредсједника Абазовића. Како то коментаришете и да ли ћете Ви и Клуб посланика „Црно на бијело“ доћи на сједнице када се буде расправљало о те двије тачке?

Павићевић: Ми јесмо били предлагачи идеје Владе експерата и са том тезом велики број наших опонената вјешто и недобронамјерно манипулише, у жељи да нас дискредитује. Безброј пута смо јавно рекли, упозорили и написали да је реализација наше идеје била крајње неуспјешна, импровизаторска, промашена и погрешна од стране оног ко је желио да је интерпретира по својој мјери и вољи и да је он исти у појединим елементима довео до потпуне карикатуре. Са најбољом намјером идеју смо ‘уступили’ мандатару у нади да ће нас бар једном консултовати о томе како да је спроведе у дјело.

Међутим, то се ама баш никад није десило и добили смо, на жалост, то што смо добили. Ово је само наук за убудуће, да своје идеје не уступате ником на коришћење, јер у Црној Гори је просто немогуће наћи неког ко не зна и не умије боље од вас самих, без обзира колико је појмовно и интелектуално удаљен од проблема. Одавно је познато да препотенција није ћерка памети него њене ружне другарице.

Што се тиче скраћења мандата парламенту и потпредсједнику Владе Абазовићу, знамо да су то двије изнуђене и афективне реакције, настале као одговор на суштинску иницијативу скраћења мандата и повјерења Влади. Ове двије реакције од Владе, поред тога што осликавају афективност и непромишљеност, носе и уставно-правну дубиозу у себи. У сваком случају, количина политичке површности и незрелости, које носе са собом, добро ће нас замислити да ли о томе и томе треба придавати очекивану важност. Тако да још увијек не знам да ли ћемо у томе учествовати.

За сада су концепт мањинске владе подржале партије мањинских народа, док се подршка СНП-а и даље чека. Саопштили сте да у тој влади нема мјеста ни за ДПС ни за ДФ, а да ли, према Вашем мишљењу, у њој има мјеста за СДП и СД?

Павићевић: Концепт ‘мањинске владе’ је стаза изласка из постојеће опште политичке кризе. Ово је, за нас једини проактивни модел политичког дјеловања, којим се могу остварити тешки, али неопходни кораци према зацртаним циљевима. Сваки други избор, типа техничке, прелазне владе, нових парламентарних избора, ставља нас у пасивну улогу, стагнацију, губитак времена или чак и назадовања. Времена се нема, а ми не можемо ‘фингирати’ живот и демократију бројивши дане и причајући испразне и испричане приче. Побједа од 30. августа 2020. године је, до дана данашњег, још увијек само декларативна, јер у супстанцијалном и квалитативном смислу није, де фацто, урађено ништа.

Ми још увијек нијесмо постигли ништа, јер функционишемо у политичком координантном систему ДПС-а, без суштинских корака који нас изводе из тог контаминираног контекста. Друштво је дубоко подијељено и опасно поларизовано, а институције система ‘замрзнуте’. Умјесто да је права ‘Влада експерата’ потрошила ових 15 мјесеци на отварању и успостављању дијалога, који би посљедично за циљ имао ослобађање и професионализацију институција, а оне покренуле правосудно-судско-тужилачки систем и ми коначно, као друштво кренули у демонтажу ‘учаурене’ хибридне државе, они, а и ми, бавили смо се тривијалностима највећи дио времена.

У фрапирајућем парадоксу добили смо Владу, коју подржава од 81 посланика од једног до њих петнаест у зависности од прилика, партијских интереса и расположења. Док у самој Влади од 12 министарстава четири су ‘ван игре’, а потпредсједнику Владе је постало исувише ‘тијесно’. О каквој Влади и извршној власти у том случају може да се прича? Какву активност и будућност може таква влада да оствари?

Да, рекли смо да је нова понуда првенствено упућена умјереним грађанским политичким структурама, са циљем нарастања и оснаживања грађанског, уравнотеженог и савременог политичког центра, који је комплементаран са водећим и модерним европским политикама. Успјех на самом старту је одзив представника мањина, који су у претходном периоду били видно уздржани и дистанцирани. У тој новој влади, нормално, не би требало да има мјеста за све оне који носе политичку хипотеку подјела, острашћен националистички и шовинистички наратив и потребу за националном доминацијом и супремацијом других нација. То што представници мањинских народа у имену својих партија носе име своје нације је нормални и у свијету прихватљиви знак препознавања, који у грађанском концепту не може да им обезбиједи упоредну предност у односу на грађане друге етничке групе, али их обавезује да са већом пажњом прате и штите међународно призната грађанска права мањина које представљају.

Што се ДПС-а и ДФ-а тиче, то су два политичка ентитета између којих може да стоји све, али не и знак једнакости, како неки желе да представе. За ових 30 година једни су били предатори, а други жртве и било би више него неморално изједначити их. Количина њихове супротстављености и дубина конфликта је толико опсежна и дубока, да би без контроле цијело друштво у овом тренутку могла да повуче у суноврат. Озбиљни људи то морају имати у виду и радити све да до тог не дође. И на једној и на другој страни су искусни политички зналци, којима је јасно шта треба радити за добробит и њихових политика, групација и друштва уопште. Грађанска влада центра може бити, буде ли среће и памети, идеалан медијатор у њиховим будућим односима и могућностима стварања широког друштвеног консензуса и националног помирења. Без тога Црна Гора, као држава и друштво, нема перспективу!

Док се чека подршка за мањинску владу почели су разговори лидера Ваше коалиције са представницима Фронта. Да ли вјерујете да је договор о изласку из кризе и даље могуће постићи у оквиру владајуће већине?

Павићевић: Па већ сам доста овога рекао у претходном одговору, али додаћу да сматрам да са свима треба разговарати. Што се ДФ-а тиче, већ сам то поменуо у једном интервјуу, ја према њиховој политичкој истрајности, снази, жртвама и свему што су прошли имам јасан и велики људски респект и поштовање. Оно што бих им ја лично савјетовао је да огромну енергију коју имају више усмјере на ‘релаксирање’ своје ригидности која понекад има елементе ‘ината’… Исувише су они вјешти и искусни да знају да је дијалог и прихватљива комуникација предуслов њиховог значајнијег присуства на политичкој сцени ЦГ, који засигурно заслужују. А тако ће и међународна перцепција њих и њихове политике добити много брже него што мисле другачије оквире.

Из ДПС-а су саопштили да подржавају смјену актуелне владе, а да ће се о концепту мањинске накнадно изјаснити. Очекујете ли да ће та странка подржати формирање те владе и како коментаришете оптужбе за издају народне воље као и прављење сајтова којим се таргетирате ви и посланици СНП-а?

Павићевић: Што се ДПС-а тиче, они су о себи рекли све што су имали да кажу за ових 30 година. Ја ту лично немам што да кажем и додам. Очекивано је да ће из принципијелних политичких разлога тражити и подржати смјену Владе. Што се тиче подршке мањинској влади, ту ствари стоје мало другачије. Њихово лично и политичко искуство им сигурно каже да ова мањинска влада неће бити ни налик на оне које су они правили као власт, мислим два пута. Самим тим што су сад опозиција, то суштински мијења концепт. Још важнија је и чињеница да су вјероватно свјесни да ми, пак, знамо све што треба да знамо. Тако да тешко да могу да рачунају на политикантске блефове, трикове и ‘шибицарења’.

Подршка је један појам, партнерство други, а коалиција трећи. Е па ми смо на нивоу подршке… Оно што је, по мени, за њих значајно је сплет политичких околности, који им је дао могућност да ногом ступе на ‘први степеник’ великог и дугог степеништа њихове политичке реституције и оправка.

Говорећи о евентуалној подршци ДПС-а мањинској влади, Павићевић је казао да је очекивано да та партија подржи смјену актуелне, а да су ствари другачије када је ријеч о подршци концепта коалиције „Црно на бијело“.

“Што се тиче подршке мањинској влади, ту ствари стоје мало другачије. Њихово (ДПС-ово) лично и политичко искуство им сигурно каже да ова мањинска влада неће бити ни налик на оне које су они правили као власт” навео је Павићевић.

Након што сте предложили концепт мањинске владе и упутили парламенту приједлог за изгласавање неповјерења постојећој, Влада је предложила скраћење мандата парламенту и смјену потпредсједника Абазовића. Како то коментаришете и да ли ћете Ви и Клуб посланика „Црно на бијело“ доћи на сједнице када се буде расправљало о те двије тачке?

Павићевић: Ми јесмо били предлагачи идеје Владе експерата и са том тезом велики број наших опонената вјешто и недобронамјерно манипулише, у жељи да нас дискредитује. Безброј пута смо јавно рекли, упозорили и написали да је реализација наше идеје била крајње неуспјешна, импровизаторска, промашена и погрешна од стране оног ко је желио да је интерпретира по својој мјери и вољи и да је он исти у појединим елементима довео до потпуне карикатуре. Са најбољом намјером идеју смо ‘уступили’ мандатару у нади да ће нас бар једном консултовати о томе како да је спроведе у дјело.

Међутим, то се ама баш никад није десило и добили смо, на жалост, то што смо добили. Ово је само наук за убудуће, да своје идеје не уступате ником на коришћење, јер у Црној Гори је просто немогуће наћи неког ко не зна и не умије боље од вас самих, без обзира колико је појмовно и интелектуално удаљен од проблема. Одавно је познато да препотенција није ћерка памети него њене ружне другарице.

Што се тиче скраћења мандата парламенту и потпредсједнику Владе Абазовићу, знамо да су то двије изнуђене и афективне реакције, настале као одговор на суштинску иницијативу скраћења мандата и повјерења Влади. Ове двије реакције од Владе, поред тога што осликавају афективност и непромишљеност, носе и уставно-правну дубиозу у себи. У сваком случају, количина политичке површности и незрелости, које носе са собом, добро ће нас замислити да ли о томе и томе треба придавати очекивану важност. Тако да још увијек не знам да ли ћемо у томе учествовати.

За сада су концепт мањинске владе подржале партије мањинских народа, док се подршка СНП-а и даље чека. Саопштили сте да у тој влади нема мјеста ни за ДПС ни за ДФ, а да ли, према Вашем мишљењу, у њој има мјеста за СДП и СД?

Павићевић: Концепт ‘мањинске владе’ је стаза изласка из постојеће опште политичке кризе. Ово је, за нас једини проактивни модел политичког дјеловања, којим се могу остварити тешки, али неопходни кораци према зацртаним циљевима. Сваки други избор, типа техничке, прелазне владе, нових парламентарних избора, ставља нас у пасивну улогу, стагнацију, губитак времена или чак и назадовања. Времена се нема, а ми не можемо ‘фингирати’ живот и демократију бројивши дане и причајући испразне и испричане приче. Побједа од 30. августа 2020. године је, до дана данашњег, још увијек само декларативна, јер у супстанцијалном и квалитативном смислу није, де фацто, урађено ништа.

Ми још увијек нијесмо постигли ништа, јер функционишемо у политичком координантном систему ДПС-а, без суштинских корака који нас изводе из тог контаминираног контекста. Друштво је дубоко подијељено и опасно поларизовано, а институције система ‘замрзнуте’. Умјесто да је права ‘Влада експерата’ потрошила ових 15 мјесеци на отварању и успостављању дијалога, који би посљедично за циљ имао ослобађање и професионализацију институција, а оне покренуле правосудно-судско-тужилачки систем и ми коначно, као друштво кренули у демонтажу ‘учаурене’ хибридне државе, они, а и ми, бавили смо се тривијалностима највећи дио времена.

У фрапирајућем парадоксу добили смо Владу, коју подржава од 81 посланика од једног до њих петнаест у зависности од прилика, партијских интереса и расположења. Док у самој Влади од 12 министарстава четири су ‘ван игре’, а потпредсједнику Владе је постало исувише ‘тијесно’. О каквој Влади и извршној власти у том случају може да се прича? Какву активност и будућност може таква влада да оствари?

Да, рекли смо да је нова понуда првенствено упућена умјереним грађанским политичким структурама, са циљем нарастања и оснаживања грађанског, уравнотеженог и савременог политичког центра, који је комплементаран са водећим и модерним европским политикама. Успјех на самом старту је одзив представника мањина, који су у претходном периоду били видно уздржани и дистанцирани. У тој новој влади, нормално, не би требало да има мјеста за све оне који носе политичку хипотеку подјела, острашћен националистички и шовинистички наратив и потребу за националном доминацијом и супремацијом других нација. То што представници мањинских народа у имену својих партија носе име своје нације је нормални и у свијету прихватљиви знак препознавања, који у грађанском концепту не може да им обезбиједи упоредну предност у односу на грађане друге етничке групе, али их обавезује да са већом пажњом прате и штите међународно призната грађанска права мањина које представљају.

Што се ДПС-а и ДФ-а тиче, то су два политичка ентитета између којих може да стоји све, али не и знак једнакости, како неки желе да представе. За ових 30 година једни су били предатори, а други жртве и било би више него неморално изједначити их. Количина њихове супротстављености и дубина конфликта је толико опсежна и дубока, да би без контроле цијело друштво у овом тренутку могла да повуче у суноврат. Озбиљни људи то морају имати у виду и радити све да до тог не дође. И на једној и на другој страни су искусни политички зналци, којима је јасно шта треба радити за добробит и њихових политика, групација и друштва уопште. Грађанска влада центра може бити, буде ли среће и памети, идеалан медијатор у њиховим будућим односима и могућностима стварања широког друштвеног консензуса и националног помирења. Без тога Црна Гора, као држава и друштво, нема перспективу!

Док се чека подршка за мањинску владу почели су разговори лидера Ваше коалиције са представницима Фронта. Да ли вјерујете да је договор о изласку из кризе и даље могуће постићи у оквиру владајуће већине?

Павићевић: Па већ сам доста овога рекао у претходном одговору, али додаћу да сматрам да са свима треба разговарати. Што се ДФ-а тиче, већ сам то поменуо у једном интервјуу, ја према њиховој политичкој истрајности, снази, жртвама и свему што су прошли имам јасан и велики људски респект и поштовање. Оно што бих им ја лично савјетовао је да огромну енергију коју имају више усмјере на ‘релаксирање’ своје ригидности која понекад има елементе ‘ината’… Исувише су они вјешти и искусни да знају да је дијалог и прихватљива комуникација предуслов њиховог значајнијег присуства на политичкој сцени ЦГ, који засигурно заслужују. А тако ће и међународна перцепција њих и њихове политике добити много брже него што мисле другачије оквире.

Из ДПС-а су саопштили да подржавају смјену актуелне владе, а да ће се о концепту мањинске накнадно изјаснити. Очекујете ли да ће та странка подржати формирање те владе и како коментаришете оптужбе за издају народне воље као и прављење сајтова којим се таргетирате ви и посланици СНП-а?

Павићевић: Што се ДПС-а тиче, они су о себи рекли све што су имали да кажу за ових 30 година. Ја ту лично немам што да кажем и додам. Очекивано је да ће из принципијелних политичких разлога тражити и подржати смјену Владе. Што се тиче подршке мањинској влади, ту ствари стоје мало другачије. Њихово лично и политичко искуство им сигурно каже да ова мањинска влада неће бити ни налик на оне које су они правили као власт, мислим два пута. Самим тим што су сад опозиција, то суштински мијења концепт. Још важнија је и чињеница да су вјероватно свјесни да ми, пак, знамо све што треба да знамо. Тако да тешко да могу да рачунају на политикантске блефове, трикове и ‘шибицарења’.

Подршка је један појам, партнерство други, а коалиција трећи. Е па ми смо на нивоу подршке… Оно што је, по мени, за њих значајно је сплет политичких околности, који им је дао могућност да ногом ступе на ‘први степеник’ великог и дугог степеништа њихове политичке реституције и оправка.

На том путу ће се, безмало, сретати са великим бројем изазова, који ће их безусловно довести у ситуацију деликатних, али неопходних одлука и поступања. Са правилним ставом и одлукама, можда у некој другој, трећој итерацији постану и кредибилан саговорник на политичком пољу. За све то ће требати вријеме, које понеки могу сматрати и дугим, али руку на срце, дуге су биле и ових 30 година.

Премијер Здравко Кривокапић оцијенио је Ваше иницијативе као спровођење државног удара. Како коментаришете те оцјене као и смјене које је Кривокапић спровео у Влади усмјерене према министрима који нијесу жељели да подрже његову иницијативу за скраћење мандата парламенту?

Павићевић: Што се господина Кривокапића тиче, не бих га одвећ коментарисао… Искуство у међународној политици и дипломатији каже да обично онај који оптужује друге за спровођење државног удара, да обично управо он спроводи државни удар. Ово је међународно политичко искуство… Господин Кривокапић је у грађанском смислу један драг и лично мислим добар човјек, који једноставно није за овај посао. И то није ништа страшно, јер је сигурно добар за неки други посао и релације и томе треба да се посвети. Мислим, кад све ово прође и стишају се страсти, да ће и сам Кривокапић схватити да је умногоме био жртва младалачких амбиција из његовог најближег окружења и да то није смио дозволити.одних одлука и поступања. Са правилним ставом и одлукама, можда у некој другој, трећој итерацији постану и кредибилан саговорник на политичком пољу. За све то ће требати вријеме, које понеки могу сматрати и дугим, али руку на срце, дуге су биле и ових 30 година.

Премијер Здравко Кривокапић оцијенио је Ваше иницијативе као спровођење државног удара. Како коментаришете те оцјене као и смјене које је Кривокапић спровео у Влади усмјерене према министрима који нијесу жељели да подрже његову иницијативу за скраћење мандата парламенту?

Павићевић: Што се господина Кривокапића тиче, не бих га одвећ коментарисао… Искуство у међународној политици и дипломатији каже да обично онај који оптужује друге за спровођење државног удара, да обично управо он спроводи државни удар. Ово је међународно политичко искуство… Господин Кривокапић је у грађанском смислу један драг и лично мислим добар човјек, који једноставно није за овај посао. И то није ништа страшно, јер је сигурно добар за неки други посао и релације и томе треба да се посвети. Мислим, кад све ово прође и стишају се страсти, да ће и сам Кривокапић схватити да је умногоме био жртва младалачких амбиција из његовог најближег окружења и да то није смио дозволити. том путу ће се, безмало, сретати са великим бројем изазова, који ће их безусловно довести у ситуацију деликатних, али неопходних одлука и поступања. Са правилним ставом и одлукама, можда у некој другој, трећој итерацији постану и кредибилан саговорник на политичком пољу. За све то ће требати вријеме, које понеки могу сматрати и дугим, али руку на срце, дуге су биле и ових 30 година.

Премијер Здравко Кривокапић оцијенио је Ваше иницијативе као спровођење државног удара. Како коментаришете те оцјене као и смјене које је Кривокапић спровео у Влади усмјерене према министрима који нијесу жељели да подрже његову иницијативу за скраћење мандата парламенту?

Павићевић: Што се господина Кривокапића тиче, не бих га одвећ коментарисао… Искуство у међународној политици и дипломатији каже да обично онај који оптужује друге за спровођење државног удара, да обично управо он спроводи државни удар. Ово је међународно политичко искуство… Господин Кривокапић је у грађанском смислу један драг и лично мислим добар човјек, који једноставно није за овај посао. И то није ништа страшно, јер је сигурно добар за неки други посао и релације и томе треба да се посвети. Мислим, кад све ово прође и стишају се страсти, да ће и сам Кривокапић схватити да је умногоме био жртва младалачких амбиција из његовог најближег окружења и да то није смио дозволити.

Подијели на друштвеним мрежама

Слични чланци

КОНАЧНО: Нова српска демократија одлучила да се поздрави са антисрпским “Вијестима”!

ЈАКОВ ЗАГОНЕТАН КАО СВЕТО: Грађани су рекли своје, шта – Бог те пита!

КУРТИ СВИРА ПО МОНТЕНЕГРИНСКИМ НОТАМА: Србија сања уједињење Срба и распад БИХ, Црне Горе и Косова*!

Друштвене мреже

Најчитанији чланци

odstupanje-Zidani-most

ИДЕОЛОШКЕ МАГЛЕ: Четничко Антисрпство лидера странке испод цензуса!

bajo-stanisicu

ПОГИБИЈА ПУКОВНИКА БАЈА СТАНИШИЋА

vranes

ВРАНЕШАНИ УПОЗОРАВАЈУ: Поједини медији на туђој несрећи скупљају политичке поене, Дарко и Јасмин нијесу се оглашавали када су Маџгаљи убијени!

radivoje

ИЗА СЦЕНЕ: Академик Радивоје Беровић – “Сјен српског Скадра”!

kos2

У БУКУРЕШТУ СРПСКА АТМОСФЕРА: Фудбалери Косова* напустили терен након што су навијачи скандирали “Србија, Србија”!