У организацији завичајног удружења „Комови“,Удружења Васојевића Крагујевца и Удружења писаца Крагујевца одржано је представљање часописа „Глас Холмије“ број 53 и књиге и промоција књиге историчара Горана Киковића ,“Васојевићке бригаде у балканским и Првом свјетском рату. 1912-1918.“ У програму су учествовали :Горан Киковић, аутор, Миличко Трифуновић,публициста, Давид Лалић, пјесник и публициста и гуслар Боривоје Делетић. Скуп су поздравили предсједник Удружења ”Ќомови” Крагујевца Жељко Зиројевић и предсједник Удружења Васојевића Верољуб Кастратовић.
Након представљања књиге и часописа, настављено је дружење са браћом из Васојевића. Незаборавно братско дружење настављено је до касно у ноћ. Ово већ традиционално братска дружења одржавају сваке године као и промоције књига и часописа. Ови братски сусрети се унапређују сваке године и унапређују братску сарадњу између Удружења Васојевића и завичаја.Посебну захвалност гости из завичаја одају предсједнику Удружења Васојевића Верољубу Кастратовићу,који своју браћу са сарадницима дочекује братски и људски као своје најрођеније.-истиче Горан Киковић. Он упознао присутне са књигом и њеном концепцијом и истакао да се у садржају књиге налазе следећа поглавља; Ту су рецензије књиге;
- Доцент др Дејан Антић:Пред читаоцима је још једна добра Киковићева књига
- Бранислав Оташевић: ”O књизи Горана Киковића ”Васојевићке бригаде у Балканским ратовима и Првом свјетском рату (1912-1918)”
- Зоран Вулевић: ”Непролазни сјај родољубља”
- Давид Лалић: ”O књизи Горана Киковића ”Васојевићке бригаде у Балканским ратовима и Првом свјетском рату (1912-1918)”
ПРВО ПОГЛАВЉЕ – ПРИПРЕМЕ ВАСОЈЕВИЋА ЗА БАЛКАНСКЕ РАТОВЕ
- Рат прије рата
- Улога Источног одреда и добровољаца у ослобођењу Старе Србије
- Горњовасојевићка бригада у Првом балканском рату
- Учешће Васојевићке бригаде у Другом балканском рату на Бреглници
- Губици Горњовасојевићке бригаде у Балканским ратовима (1912-1913)
- Губици Доњовасојевићке бригаде у Балканским ратовима (1912-1913)
- Петњичани погинули као низами у турској војсци
- ДРУГО ПОГЛАВЉЕ – ВАСОЈЕВИЋКЕ БРИГАДЕ У ПРВОМ СВЈЕТСКОМ РАТУ (1914-1918)
- Мобилизација, концентрација и развој Црногорске војске
- Борбе бригада 1914. на Херцеговачком и Санџачком фронту
- Бојеви на Гласинцу
- Активност бригада на граничном фронту Сјеверне Албаније
- Борбе бригада 1915/16 године
- Напад макензенових армија на Србију и Црну Гору
- Бојеви на Дрини, у долини Западне Мораве и Ибра и у Старом Расу
- Улога бригада за вријеме повлачења српске војске преко Васојевића
- Завршне борбе васојевићких бригада у Првом свјетском рату
- Бој код Берана
- Окупација, пробој Солунског фронта и коначно ослобођење Васојевића
- ТРЕЋЕ ПОГЛАВЉЕ – ГУБИЦИ ВАСОЈЕВИЋКИХ БРИГАДА У ПРВОМ СВЈЕТСКОМ РАТУ
А. Срез андријевички (Горњовасојевићка бригада)
– Андријевички батаљон, Велички батаљон , Краљски батаљон, Љеворечки батаљон,Плаво-гусињски батаљон,Полимски батаљон и Шекуларско-требачки батаљон.
Б. Срез берански (Доњовасојевићка бригада – Берански батаљон, Будимски батаљон, Горњоселски батаљон, Доњоржанички батаљон, Лужачки батаљон, Полички батаљон и Рожајски батаљон. ИЗВОРИ И ЛИТЕРАТУРА и О АУТОРУ. Киковић присутним одговорио и на друга питања везана за књигу и часопис Глас Холмије.
Овом приликом предсједник СНО Васојевића Горан Киковић додијелио је Велике повеље Холмије: предсједнику Удружења ”Комови” Крагујевца Жељку Зиројевићу и предсједнику Удружења Васојевића Верољубу Кастратовићу, Раденку Бјелановићу, предсједнику Удружења писаца Крагујевца, Дејану Ровчанину, браћи Рачић Милети и Милу. Они су како је истакао овом приликом Горан Киковић, помажу рад часописа и промовишу његове вриједности на простору Шумадије.
Удружење Васојевића у Крагујевцу Горану Киковићу, Миличку Трифуновићу и Давиду Лалићу, уручило је повеље за допринос у одбрани Српских светиња у Црној Гори и за очување Српског језика његовање ћириличног писма и борбу за историјску истину о вјековном трајању Васојевића и Срба у Црној Гори, Србији и Републици Српској. Повељу им је уручио на пригодној свечаности одржаној у Крагујевцу предсједник Удружења Васојевића града Крагујевца Верољуб Кастратовић, који је том приликом истакао значајну улогу у одбрани светиња коју су имали награђени историчар и главни уредник часописа ‘’Глас Холмије’’ Горан Киковић,књижевник Давид Лалић и публициста Миличко трифуновић. Зато им данас уручујемо ову повељу у знак поштовања за све што су радили протеклих 20 година на пољу духовности, културе у одбрани ћирилице и Српског језика као и борбу за историјску истину у Црној Гори.