Search
Close this search box.
Search

Кошарка: Србија савладала Порторико и осигурала прво мјесто у групи!

Кошаркаши Србије савладали су Порторико 94:77 у дуелу за прву позицију у групи и пролазак у наредну фазу такмичења.

Репрезентација Србије изгледала је добро у првом полувремену, лако је стигла до 30 поена разлике, а потом је уследила трећа четвртина и рана фаза четврте у којој је Порторико пришао на свега 10 разлике.

На самом старту меча Србија је стигла до брзе 8:0 серије, што је тренера противничке екипе навело да затражи тај-маут.

Изабраници Светислава Пешића изузетно су шутерски расположени ушли у меч, у првих пет минута стигли су до 12 поена предности, са великом доминацијом и у нападу и у одбрани.

Проценти шута опали су у наставку деонице, али је Србија настављала да повећава предност.

Друга деоница донела је јошубедљивију игру “орлова”, полувреме су красили добри проценти шута Србије, док је Порторико био на свега 28 одсто.

Порториканци су имали проблема у организацији напада, пре свега због високог пресинга, ипак треба напоменути да одбрана Србије на шуту ривала за три поена није изгледала упечатљиво, што је ривал кажњавао у наставку.

Пешић је већ у првом полувремену ротирао свих 11 играча.

Трећа четвртина донела је неочекивано опуштање и прикључак Порторика, јер је припала ривалу 31:18.

Кошаркаши Србије дозволили су Порториканцима велики број отворених шутева што због лошег преузимања, што због проласка испод блока. Изабраници Колона погодили су чак седам тројки из десет покушаја.

У нападу су “орлови” упутили свега 12 шутева из игре јер нису успели да се снађу у високом зонском пресингу ривала који су и сами практиковали на почетку меча.

Србија је у трећој четвртини изгубила шест лопти, док је у читавом првом полувремену имала једну.

У последњој деоници, у првих неколико минута кошаркаши Светислава Пешића још увек нису успели да пронађу ритам, па је Порторико дошао на 10 поена заостатка.

У другом делу деонице, иступио је Богдан Богдановић који је успео да врати самопоуздање саиграчима и спречи потенцијални неизвестан крај меча.

По 17 поена постигли су Богдан Богдановић и Никола Јовић који је проглашен и за играча утакмице. Алекса Аврамовић убацио је 15 поена, док је Милутинов уписао дабл-дабл са 12 поена и 15 скокова.

У екипи Порторика 14 поена постигао је Пинеиро, 13 је убацио Хаувард.