Не пристајемо на тендециозан став, који се задњих дана упорно подмеће предсједнику Бошњачке странке мр Ервину Ибрахимовићу и БС да не желе Србе у власти. Не постоји ни једно саопштење у коме истичемо да БС не жели да прави владу у којој не могу бити припадници овог или оног народа или ове или оне странке, односно, политичке структуре. Напротив, више пута смо износили став да желимо инклузивну Владу, у којој ће се наћи припадници свих народа који живе у Црној Гори, како се нико не би осјећао дискриминисаним и политички маргинализованим, казао је Јасмин Ћоровић, потпредсједник Бошњачке странке.
–Ми поштујемо чињеницу да је предсједник државе дао мандат за састав Владе кандидату најјаче политичке листе Милојку Спајићу, кога смо и ми подржали, те се сходно томе нијесмо мијешали у посао мандатара, нити износили било какве ставове по питању састава Владе. На њему је да састави Владу. Свакако, преговарали смо о учешћу БС у Влади, што је уобичајена пракса, и изнијели своје захтјеве који се тичу принципа и политичких праваца и визије кретања државе, на бази којих смо спремни партиципирати у Влади, казао је Ћоровић.
Он је поручио да се у јавности пласира злонамјерна теза, коју подупиру челници коалиције “За будућност Црне Горе”, а којом се спинује реалност на начин да Бошњачка странка не жели политичку сарадњу са Србима и овом коалицијом зато што су Срби.
-То је, наравно ноторна неистина и подметачина. Прво, ми наше партнере не бирамо по том принципу, већ на основу програма, идеологије, заједничких погледа на будућност, а осим тога, цијелој јавности је позната чињеница да, осим у коалицији “За будућност Црне Горе”, и у другим странкама има високо рангираних функционера који се јавно изјашњавају као Срби. Такође, изборни резултат је показао да је значајан број Срба гласао и друге партије, са којима ћемо веома радо сарађивати у будућој Влади. То потпуно демаскира спин да Бошњачка странка не жели Србе у Влади. Понављам, желимо да правимо инклузивну и грађанску Владу, са свим народима, и са Србима свакако, али Владу која ће бити формирана на јасним евроатланским вриједностима и правцима. На принципима владавине права, добросусједских односа, недвосмисленог става према руско-украјинској кризи, али и јасним ставовима о неким догађајима из заједничке нам блиске и даље прошлости, казао је Ћоровић.