И то чудо да видимо: Апсолутна мањина кроји капу апсолутној већини!

Руководство Грађанског покрета Уједињена реформска акција (УРА) предложиче највјероватније сјутра формирање мањинске владе као рјешење за излазак из политичке кризе у Црној Гори. Та понуда УРА парламентарним политичким субјектима биће представљена сјутра на конференцији за новинаре. У току је састанак партија које заступају овај модел и за очекивати је да вечерас концепт буде јасан.

Како сазнаје Портал РТЦГ незванично из више извора, мањинску владу чинили би УРА, СНП и мањинске странке. О томе је разговарано са представницима албанских и бошњачких странака. У Влади не би било, по овом предлогу, представника ДПС-а и ДФ-а.

Актуелна влада мора да буде разријешена да би била изабрана нова. Да би то било урађено потребна је интерпелација, коју мора да потпише 27 посланика. Политичка групација која заступа овај модел нема толико потписа засад.

Социјалистичка народна партија (СНП) на сједници Предсједништва након конференције за медије УРА одлучиваће о овој понуди за рјешење политичке кризе. Сједници ће присуствовати и предсједници општинских одбора те странке.

Притом је нејасно ко би уопште подржао такву владу, ако ДПС и ДФ не би били њен дио. По најавама из ДФ И Демократске Црне Горе, иницијатори овог предлога једино могу да добију подршку од ДПС за овај модел.

Подијели на друштвеним мрежама

Слични чланци

БОТУН: Нема протеста док се не утврди ко је запалио багер!

АНДРИЈА МАНДИЋ ПОРУЧИО ТУЖИОЦИМА: Нећете нас дисциплиновати, а нећете ни бити четврта грана власти!

ЦРВЕНЕ ЛИНИЈЕ БОТУНА, ДНП: Саша у паници, моли Милана да га не смијени!

Друштвене мреже

Најчитанији чланци

Penzioneri,
Rubrika: drustvo, trece doba,
Datum:22.02.2006.
Mesto: Novi Sad
Foto: Nikola Stojanovic

ИЗ УГЛА ПЕНЗИОНЕРА, РУЖА ГОЈКОВИЋ: Нијесмо број на табели!

pavle111-1

КО ЈЕ БИО ПАВЛЕ ЂУРИШИЋ, СТАНИСЛАВ КРАКОВ: Уколико је добио жељезни крст од фирера, зашто би га усташе живог запалиле?

nebojša

НЕБОЈША МЕДОЈЕВИЋ О ПРИВОЂЕЊУ АЦА ЂУКАНОВИЋА: Полицијски маркетинг, буде се спавачи ДПС-а у влади, медијима и картелима!

jugos2

ИГРЕ ВЕЛИКИХ ОКО БАЛКАНА: Ко је створио Југославију, да ли се могла формирати српска држава?

botun

БОТУН: Нема протеста док се не утврди ко је запалио багер!