Хрвати очајни: Аустрија забрањује скуп у Блајбургу!

Одбор за унутарашње послове аустријског парламента одлучио је затражити од министра унутрашњих послова да забрани окупљање у Блајбургу, пише Вечерњи лист.

Било је крајње вријеме да Министарство унутрашњих послова удовољи захтјеву за забрану сукладно закону о скупштини. Аустрија има посебно осјетљиву политички задатак који мора извршити због заједничке одговорности за најмрачније поглавље наше историје, током злочина национал-социјализма и треба се супротставити свакој назнаци фашизма, казао је гувернер Корушке Петер Каисер (СПÖ).

Руке државе Корушке су везане и увијек је било јасно да само Министарство унутрашњих послова може утицати на “хрватски скуп”. Забрана не би утицала на мису.

Комеморација за жртве Блајбурга могла би се убудуће стално одржавати у Удбини, као у пандемији. У том смјеру су, кад се и званично повукло питање забране комеморације, размишљали и у Хрватском сабору, доноси Вечерњи.

Подијели на друштвеним мрежама

Слични чланци

ЦРНА ГОРА У МОРАЛНОМ СУМРАКУ: „Племе моје сном мртвијем спава. Не прима ми плача, ни молитве“!

АНАЛИЗА:Срби на Балкану -Црна Гора (224)!

СРБИ О СПОМЕНИКУ ФРАНЦУ ФЕРДИНАНДУ У САРАЈЕВУ: Славе окупатора, о злочинима над Србима ћуте!

Друштвене мреже

Најчитанији чланци

Milo-Djukanovic-1478

ОСВРТ, СРАМОТА: Три Милова сата!

Penzioneri,
Rubrika: drustvo, trece doba,
Datum:22.02.2006.
Mesto: Novi Sad
Foto: Nikola Stojanovic

ИЗ УГЛА ПЕНЗИОНЕРА, РУЖА ГОЈКОВИЋ: Нијесмо број на табели!

dr-radovan-karadzic14122023

ДР РАДОВАН КАРАЏИЋ: Фанатик српске идеје, дјетињство!

sudjenje-suzana-mugosa

ПАРТИЈА ПЕНЗИОНЕРА ПОДНИЈЕЛА КРИВИЧНУ ПРИЈАВУ: Да одговарају сви одговорни за пропалу пресуду о „државном удару“!

tri

АНАЛИЗА: Срби на Балкану -Црна Гора (220)!