ХАОТИЧНО, ХРВАТ ТОМИСЛАВ СОКОЛ УЧЛАНИО СЕ У ДПС: Србија кроз попис од Црне Горе прави Бјелорусију!

Хрватски посланик у Европском парламенту Томислав Сокол је, у данашњем обраћању, позвао ЕУ да се, како је рекао, заустави Србија у дестабилизовању Црне Горе и цијеле југоисточне Европе.

Након што је изгласана нова црногорска Влада, Сокол који је уједно активан и у Изасланству у Парламентарном одбору за стабилизацију и придруживање ЕУ и Црне Горе (Д-МЕ) одржао је говор на пленарној сједници која се одржава у Бриселу у којем је упозорио на то да је претварање Црне Горе у малу Бјелорусију на обали Медитерана резултат катастрофалне политике Европске уније.

У Црној Гори формирана је просрпска и проруска влада, српски националиста који отворено подржава Русију изабран је за предсједника скупштине и његова странка дио је парламентарне већине. Резултат је то слиједа догађаја који је почео литијама организованим од стране Српске православне цркве и Александра Вучића, с циљем враћања Црне Горе у српску и руску интересну сферу– навео је хрватски европосланик.

Додајући да су „они своје циљеве углавном остварили“, каже да је последњи чин у „фактичком укидању црногорске нације и претварању земље у још једну руску губернију“ – попис становништва.

У измијењеним геополитичким околностима, држава лишена националног предзнака тако би постала хибридна творевина у којој би руско-српска осовина градила Бјелорусију у малом. Зато је кључно да Европска унија подржи даље одлагање пописа становништва и да помно прати кораке нове владе, посебно предсједника државе (Јакова) Милатовића у њиховом односу према европским интеграцијама. Даме и господо, претварање Црне Горе у малу Бјелорусију на обали Медитерана резултат је катастрофалне политике Европске уније, па вас позивам да је промијенимо док не буде касно. Зауставимо Србију у дестабилизирању Црне Горе и цијеле југоисточне Европе – поручио је Сокол.

извор. дан

Подијели на друштвеним мрежама

Слични чланци

ОБРАЧУН ДПС СУДСТВА: Весна оптужила Владимира, Владимир оптужио Весну!

АФОРИЗМИ, ЈОВАН ЕРАКОВИЋ ИЗ БАЊАНА: „Свакаквог лупања у нашем парламенту има, па и онога по столовима“!

УСКОРО НА СЛОБОДИ: Ухапшен Ацо Ђукановић!

Друштвене мреже

Најчитанији чланци

Milo-Djukanovic-1478

ОСВРТ, СРАМОТА: Три Милова сата!

Penzioneri,
Rubrika: drustvo, trece doba,
Datum:22.02.2006.
Mesto: Novi Sad
Foto: Nikola Stojanovic

ИЗ УГЛА ПЕНЗИОНЕРА, РУЖА ГОЈКОВИЋ: Нијесмо број на табели!

dr-radovan-karadzic14122023

ДР РАДОВАН КАРАЏИЋ: Фанатик српске идеје, дјетињство!

sudjenje-suzana-mugosa

ПАРТИЈА ПЕНЗИОНЕРА ПОДНИЈЕЛА КРИВИЧНУ ПРИЈАВУ: Да одговарају сви одговорни за пропалу пресуду о „државном удару“!

tri

АНАЛИЗА: Срби на Балкану -Црна Гора (220)!