Еди Рама изазвао скандал у скупштини СЕ: Тражи ослобађање Тачија, Срби сами себи вадили органе!

Шефица Делегације Србије у Парламентарној скупштини Савета Европе Биљана Пантић-Пиља оценила је де је говор албанског премијера Едија Раме на седници Парламентарне скупштине Савета Европе био скандалозан.

Еди Рама је показао апсолутно непоштовање према институцији којој се обраћао. Уместо да прича о Албанији, свој говор је посветио оспоравању Резолуције о трговини органима исте те институције која је усвојена великом већином, рекла је Пантић-Пиља за Танјуг.

Она је додала да је то што је изнео албански премијер изазвало велико негодовање присутних.

Његово обраћање је изазвало велико негодовање у пленарној сали и равно је скандалу који се није десио у историји Парламентарне скупштине Савета Европе. Српска делегација је оценила овакав говор као скандалозан, јер нису Срби сами себи вадили органе и срамотно је да на овакав начин покушавају да се измене необориве чињенице и докази, истакла је Пиља.

Рама је у говору на седници Парламентарне скупштине Савета Европе затражио ревизију резолуције 1782 из 2011. године која је донета на основу извештаја известиоца Савета Европе Дика Мартија. Рама је оштро критиковао поступак који се против бившег лиедера ОВК Хашима Тачија води пред Специјалним судом у Хагу.
Рама је, између осталог, од учесника скупштине затражио „да Косово зову правим именом „Република Косово“, а не Косово“.

Казао је и да Албанија без резерве подржава захтев тзв. Косова за улазак у Савет Европе и поновио да Србија треба да призна самопроглашену независност Косова.

Извор: Спутњик

Подијели на друштвеним мрежама

Слични чланци

ПЉЕВАЉСКИ ПРОСВЈЕТАРИ ОГОРЧЕНИ: Јакшићка наставља политику ДПС-а, смањује трошкове затварајући сеоске школе!

СРПСКО НАЦИОНАЛНО ВЕЋЕ КИМ: Срби препуштени на милост и немилост злотвора!

НАША ЖАЛОСНА СТВАРНОСТ: („Контроверза“) – УДБА кобна судба!

Друштвене мреже

Најчитанији чланци

Penzioneri,
Rubrika: drustvo, trece doba,
Datum:22.02.2006.
Mesto: Novi Sad
Foto: Nikola Stojanovic

ИЗ УГЛА ПЕНЗИОНЕРА, РУЖА ГОЈКОВИЋ: Нијесмо број на табели!

pavle111-1

КО ЈЕ БИО ПАВЛЕ ЂУРИШИЋ, СТАНИСЛАВ КРАКОВ: Уколико је добио жељезни крст од фирера, зашто би га усташе живог запалиле?

kosovo-foto-sdilustracija

СРПСКО НАЦИОНАЛНО ВЕЋЕ КИМ: Срби препуштени на милост и немилост злотвора!

pljevlja

ПЉЕВАЉСКИ ПРОСВЈЕТАРИ ОГОРЧЕНИ: Јакшићка наставља политику ДПС-а, смањује трошкове затварајући сеоске школе!

nebojša

НЕБОЈША МЕДОЈЕВИЋ О ПРИВОЂЕЊУ АЦА ЂУКАНОВИЋА: Полицијски маркетинг, буде се спавачи ДПС-а у влади, медијима и картелима!