Александар Вучић: Ово је напад на Србију, разоружаћемо грађане!

-Други пут у последњих 48 сати морамо да се обратимо, саучешће ноћас злочиначки убијеним људима… Свака ријеч је тешка, сувишна и истовремено недовољна… Ово је напад на целу нашу земљу!, рекао је предсједник Србије Александар Вучић обративши се из Предсједништва Србије заједно са члановима Владе Србије.

О трагедији у основној школи на Врачару

– Прва мјера: Примићемо још 1.200 полицајаца а по један има да сједи у свакој од 330 школа… За то смо нашли и обезбиједили 25 милона евра, рекао је предсједник.

О Младеновцу

– Зликовац је ухапшен и бијела дана неће видјети, рекао је предсједник о осумњиченом за ноћашњи масакр у Младеновцу нагласивши да је ријеч о терористи и терористичком нападу.

О разоружању

Кад је ријеч о провјери власника наоружања, предсједник је најавио да слиједи разоружање Србије и такве провјере послије којих ће Србија остати на 30.000-40.000 комада оружја. Најавио је провјеру услова за држање оружја од власника до власника али и битно пооштрене казне не само за оне који га несавјесно или незаконито држе већ и за оне који се баве илегалном продајом и преправљањем за даљу продају.

Предсједник је казао да наши полицајци и службе не могу да стигну да похапсе све после чега се захвалио свим јединицама.

Предсједник је најавио да су ове несреће које су се задесиле за нас највеће иако ни територијално ни бројчано нисмо велика земља и да ћемо морати да примијенимо мјере које ће дати резултате.

Подијели на друштвеним мрежама

Слични чланци

ПРЕКО 190 ИНТЕЛЕКТУАЛАЦА АПЕЛУЈЕ НА СРБИЈУ, СРПСКУ И ЦРНУ ГОРУ: Универзитет у Косовској Митровици мора да се заштити од Куртијевог терора и могућег гашења!

АНДРИЈА МАНДИЋ У НИКШИЋУ: Српски језик дубоко уткан у историју и културу Црне Горе!

УДРУЖЕЊЕ „КРАЉЕВИНА СРБИЈА“ ПРОСЛАВИЛО СЛАВУ: Повратак монархије свети циљ!

Друштвене мреже

Најчитанији чланци

Milo-Djukanovic-1478

ОСВРТ, СРАМОТА: Три Милова сата!

Penzioneri,
Rubrika: drustvo, trece doba,
Datum:22.02.2006.
Mesto: Novi Sad
Foto: Nikola Stojanovic

ИЗ УГЛА ПЕНЗИОНЕРА, РУЖА ГОЈКОВИЋ: Нијесмо број на табели!

Tito_Draza

ПОРТАЛ „СРПСКА 24“ ПОЗИВА ПРЕДСЈЕДНИКА ДРЖАВЕ: Формирајте тим историчара који би за пет до десет година прикупио домаће и стране архиве о партизанима и четницима, до тада општенародни мораторијум на те теме!

sudjenje-suzana-mugosa

ПАРТИЈА ПЕНЗИОНЕРА ПОДНИЈЕЛА КРИВИЧНУ ПРИЈАВУ: Да одговарају сви одговорни за пропалу пресуду о „државном удару“!

nikoLAGORSKI

МАЛО ПОЗНАТО: Четници ослободили Пријепоље, Енглези побједу приписали партизанима!