Јеремић: Мило влада два пута дуже од Ердогана, угрожава све чега се дотакне!

Предсједник Народне странке Вук Јеремић изјавио је на годишњој конференцији Универзитета Харвард о Европи да је Западни Балкан данас нажалост простор у којем је готово у потпуности суспендована демократија и да су државе региона „клептократске диктатуре – неке у раној а неке у поодмаклој фази“.

У Црној Гори је чир коначно кренуо да пуца и народ је почео да се масовно супротставља режиму. Црна Гора је држава у којој је један режим на власти без паузе од 1945. године, а посљедњих 30 година под диригентском палицом једног јединог човјека, црногорског диктатора Мила Ђукановића. Он је на власти два пута дуже од предсједника Турске Реџепа Тајипа Ердогана и осам година дуже од предсједника Бјелорусије Александра Лукашенка, рекао је Јеремић.

Јеремић је навео да у Црној Гори „четвртина становништва“ демонстрира на улицама против власти.

Замислите да у Бостону милион људи излази на улицу два пута неђељно мјесецима – то је пропорција. Такозвани Закон о вјерским слободама због којег народ протестује је акт којим су директно угрожена нека од најосновнијих људских права, попут права на приватну својину, слободу вјероисповијести, права на слободно удруживање и права на једнаку заштиту пред законом. Тај закон је компилација најдиректнијих повреда права која су Американцима позната као први и четрнаести амандмани на Устав САД, додао је Јеремић.

Јеремић је истакао да су недвосмислену подршку Српској православној цркви пружили најзначајнији вјерски ауторитети широм свијета, укључујући и Екуменску патријаршију и Свету столицу, и да је то питање којем би у САД требало да буде посвећена далеко већа пажња.

Ријеч је о гажењу вриједности које су изузетно поштоване у Америци, рекао је Јеремић.

Јеремић је рекао да Црна Гора није слободна држава по извјештајима угледне америчке невладине организације „Фридом хаус“, а да ОЕБС од осамостаљивања Црне Горе ниједне изборе у Црној Гори није дефинисао као потпуно слободне и поштене.

Универзитет Харвард организује годишње конференције у Бостону.

Народна странка наводи да је Јеремић, који је и бивши министар спољних послова Србије и бивши предсједник Генералне скупштине УН, ове године учествовао као један од главних говорника, уз француску државну министарку за Европу Амели де Моншален и бившу предсједницу Хрватске Колинду Грабар Китаровић.

На конференцији су учествовале и десетине европских званичника, професора, новинара и експерата.

Извор: Вијести

Подијели на друштвеним мрежама

Слични чланци

АНДРИЈА МАНДИЋ: Српски не може бити језик другог реда!

ЦРКВА И ПОЛИТИКА: Свештеници Перовић и Јовановић одговорили Небојши Медојевићу да лаже, лидер ПЗП-а јуче их оптужио да су агенти АНБ-а!

НИЈЕ БАШ СВЕ ТАКО БАЈНО У ДПС-У: Леон Ђокај након избора новог предсједништва напустио партију!

Друштвене мреже

Најчитанији чланци

lub2

СА ПРОТЕСТА У ПОДГОРИЦИ ПОВОДОМ УБИСТВА ЉУБИШЕ МРДАКА: Виши суд у Подгорици извршио атентат на Јустицију!

pavic

АЛЕКСАНДАР ПАВИЋ: Сорошевски систем се распада, Срби морају да искористе директне преговоре Москве и Вашингтона!

alek2

КОМУНИСТИ ЦРНИ ВРАНИ: Указ о одузимању имовине држављанства и имовине Карађорђевића потписао Иван Рибар!

jovan-erakovic-1

АФОРИЗМИ, ЈОВАН ЕРАКОВИЋ ИЗ БАЊАНА: „Сваком Србину који се буди, мора да се суди“! 

dps14

НИЈЕ БАШ СВЕ ТАКО БАЈНО У ДПС-У: Леон Ђокај након избора новог предсједништва напустио партију!