Перућица на ремонту

Редовни годишњи ремонт хидроелектране (ХЕ) Перућица почеће у понедјељак, а потпуна обустава рада у електрани трајаће до 5. септембра, саопштено је из Електропривреде (ЕПЦГ).

-Поред редовних и уобичајених ремонтних радова на опреми и постројењима, те доводном систему ХЕ Перућица, ове године биће одрађене, између осталог, и двије значајније инвестиције – замјена два блок-трансформатора вриједности око 900 хиљада евра, као и ревитализација генератора Г3 и Г6 у износу од милион евра, наводи се у саопштењу.

Те активности се одрађују у склопу Уговора о замјени пет блок-трансформатора и ревитализацији свих седам генератора у ХЕ Перућица.

Укупна вриједност ових инвестиција је близу шест милиона евра, а очекује се да уговор буде реализован до 1. октобра наредне године, наводи се у саопштењу.

У оквиру припрема за ремонт, пражњење доводног система почеће у суботу, док ће према Плану овогодишњег ремонта тродневно пуњење система и цјевовода почети 1. септембра, како би ХЕ Перућица од 5. септембра била спремна да се поново прикључи на електро-енергетски систем.

Узимајући у обзир безбједност грађана, упозоравамо јавност, прије свега становнике насеља која гравитирају хидронеергетском систему Перућица, на могуће опасности и молимо их да не изводе било какве активности у вријеме пражњења и пуњења доводних система хидроелектране, заључује се у саопштењу.

Подијели на друштвеним мрежама

Слични чланци

ЦЕТИЊЕ: Недјеља православља, литија до Ћипура са иконама!

ЗАБЛИСТАЋЕ ЗАДУЖБИНА НА СРБИНИ: Обнова Српске поморске закладне школе у Херцег Новом!

ИЗА СЦЕНЕ: Драч између Србије и Грчке (3)!

Друштвене мреже

Најчитанији чланци

lub2

СА ПРОТЕСТА У ПОДГОРИЦИ ПОВОДОМ УБИСТВА ЉУБИШЕ МРДАКА: Виши суд у Подгорици извршио атентат на Јустицију!

jovan-erakovic-1

АФОРИЗМИ, ЈОВАН ЕРАКОВИЋ ИЗ БАЊАНА: „Сваком Србину који се буди, мора да се суди“! 

pavic

АЛЕКСАНДАР ПАВИЋ: Сорошевски систем се распада, Срби морају да искористе директне преговоре Москве и Вашингтона!

alek2

КОМУНИСТИ ЦРНИ ВРАНИ: Указ о одузимању имовине држављанства и имовине Карађорђевића потписао Иван Рибар!

dps14

НИЈЕ БАШ СВЕ ТАКО БАЈНО У ДПС-У: Леон Ђокај након избора новог предсједништва напустио партију!