Блам број 2: Богдановићев „Краљ Илир“!!!

Недјељом ДПС-у попусте живци, па се онако избламирају до коске. Блам број један је без сумње провиђење митрополита Амфилохија, а одмах за тим је блам Александра Богдановића, министра културе, који је познато Шекспирово дјело-„Краљ Лир“, прекрстио у „Краљ Илир“. Чак се није након тога ни исправио и извинио за лапсус. Алал нам вјера са министром (не)културе! Гарант да ДПС покушава на све начине да се додвори Албанцима, па крсте новим именима позната књижевна дјела, а ово са Илиром подјећа на Илире. По албанској званичној историографији припадници тога народа су потомци Илира! 

Како је кренуо овај Богдановић не би ме чудило да ускоро прекрсти и Његошева дјела, па да „Српско огледало“ једно јутро Богдановић на РТЦГ-у прекрсти у „Албанско огледало“.

 

Подијели на друштвеним мрежама

Слични чланци

АНДРИЈА МАНДИЋ У НИКШИЋУ: Српски језик дубоко уткан у историју и културу Црне Горе!

УДРУЖЕЊЕ „КРАЉЕВИНА СРБИЈА“ ПРОСЛАВИЛО СЛАВУ: Повратак монархије свети циљ!

НЕБОЈША МЕДОЈЕВИЋ О ПРИВОЂЕЊУ АЦА ЂУКАНОВИЋА: Полицијски маркетинг, буде се спавачи ДПС-а у влади, медијима и картелима!

Друштвене мреже

Најчитанији чланци

Milo-Djukanovic-1478

ОСВРТ, СРАМОТА: Три Милова сата!

Penzioneri,
Rubrika: drustvo, trece doba,
Datum:22.02.2006.
Mesto: Novi Sad
Foto: Nikola Stojanovic

ИЗ УГЛА ПЕНЗИОНЕРА, РУЖА ГОЈКОВИЋ: Нијесмо број на табели!

biseri5

БАЊА ЛУКА: Концерт групе “ Фенечки бисери“, чувају српски дух и традицију!

dr-radovan-karadzic14122023

ДР РАДОВАН КАРАЏИЋ: Фанатик српске идеје, дјетињство!

sudjenje-suzana-mugosa

ПАРТИЈА ПЕНЗИОНЕРА ПОДНИЈЕЛА КРИВИЧНУ ПРИЈАВУ: Да одговарају сви одговорни за пропалу пресуду о „државном удару“!