Писмо Србији: Мораш…

Пише: Спасоје Томић

Ветерани, ријеч која означава некога ко је у ратним условима пребацио много тога преко својих леђа. А ми живећи на Балкану имамо ту срећу или несрећу, све зависно из ког угла гледамо да увјек имамо ратне ветеране, оне који су када је то било потребно стајали у заштиту свог народа, своје земље и српства.

Лично и сасвим субјективно морам рећи да сам поносан на сваког српског ветерана, нарочито поносан на оне који су се борили на нашој светој српској земљи Косову и Метохији. Увјек ми је драго када сретнем те људе, чини ми част да им само пружим и стиснем руку, јер они иако наизглед обични људи, а ипак то нису. То су људи који су били спремни да свој живот положе за своје идеале, то су били људи који су штитили наше небо, нашу земљу, нашу дјецу, наше огњиште. И данас такви људи на жалост испаштају, такви људи немају могућност за елементарно пристојан живот! А дали су све, неки од њихових другова су дали живот, док су остали који су остали у животу дали своје здравље! Е то мора да се поштује! Е то мора да се цијени!

Мора држава да таквим људима, херојима, људима храброг срца обезбиједи елементарне услове за живот, живот достојан човјека! Многи наши хероји су на ивици глади! Многи наши хероји су људи који пате од посттрауматског стреса, многи од њих су остали инвалиди!

И зато држава, наша Србија мора да поведе рачуна о њима, мора због себе, мора због српске дјеце, јер су се они жртвовали да би српска дјеца данас колико толико могла одрастати у миру, жртвовали су се, гинули и остајали инвалиди не дозволивши да Нато трупе умарширају у нашу земљу!

Србијо! Мајко! Буди им мајка! Не буди им маћеха! Дај својој дјеци оно што заслужују, они су теби дали све што су могли, а знам да би и опет дали све ако их позовеш! Србијо, немој да дозволиш да огријешиш душу као што смо је огријешили након Првог свјетског рата! Србијо, буди уз њих, можеш и требаш да будеш уз њих, можеш макар десети дио колико су они били уз тебе! Можеш! Можеш! Мораш! Мораш из разлога јер ако им даш оно што заслужују, знаће да си права мајка! Мораш, јер ћеш на тај начин показати да си вјечна! Мораш јер те њихове ране обавезују на то! Мораш јер тако раде озбиљне државе! Мораш због њихове љубави према теби! Мораш због Бога и због људи!

Мораш….

Подијели на друштвеним мрежама

Слични чланци

ЕУ СКЕПТИК: Ријека Црнојевића локални центар Европе!

ПОЛИТИЧКА ТРАГИКОМЕДИЈА: Да нема ДПС-а, ваљало би га измислити!

БРАТУ ПАВЛУ: Нестани, биће свима боље, а теби је ионако свеједно!

Друштвене мреже

Најчитанији чланци

Penzioneri,
Rubrika: drustvo, trece doba,
Datum:22.02.2006.
Mesto: Novi Sad
Foto: Nikola Stojanovic

ИЗ УГЛА ПЕНЗИОНЕРА, РУЖА ГОЈКОВИЋ: Нијесмо број на табели!

pavle111-1

КО ЈЕ БИО ПАВЛЕ ЂУРИШИЋ, СТАНИСЛАВ КРАКОВ: Уколико је добио жељезни крст од фирера, зашто би га усташе живог запалиле?

DRAGICEVIC

ПРИЗНАЊЕ ИЗ БЕРЛИНА: Награђен филм „Тајна црногорских катуна“, аутора Микија Драгићевића!

nebojša

НЕБОЈША МЕДОЈЕВИЋ О ПРИВОЂЕЊУ АЦА ЂУКАНОВИЋА: Полицијски маркетинг, буде се спавачи ДПС-а у влади, медијима и картелима!

jugos2

ИГРЕ ВЕЛИКИХ ОКО БАЛКАНА: Ко је створио Југославију, да ли се могла формирати српска држава?