ПОЛИТИЧКО ПОДМЛАЂИВАЊЕ: Драган Копривица изабран за в.д. директора КИЦ „Будо Томовић“!

Драган Копривица универзитетски професор, научни радник, књижевник и публициста изабран је на данашњој сједници Савјета за вршиоца дужности директора Културно- информативног центра „Будо Томовић“.

Копривица је рођен 1953. године у Никшићу.

На Филолошком факултету у Београду, на Одсјеку за руски језик и књижевност, дипломирао је 1976. године.

На истом Факултету завршио је и постдипломске студије, и 1983. одбранио магистарски рад “Послијератна књижевна критика о Чеховљевој приповијеци на српскохрватском језику“. Докторску дисертацију, “Рецепција стваралаштва Леонида Леонова на подручју српскохрватског језика“, одбранио је на Филозофском факултету у Никшићу.

Пише прозу, поезију, драме, тв сценарије и афоризме. Објавио је десетак књига, међу којима и двије књиге афоризама – „Без кворума“ (1996) и „Глупизми“ (2000). Више пута је награђиван за стваралаштво у различитим књижевним формама.

Добитник је награде “Бранко Ћопић” – за хумор и сатиру, “Ристо Ратковић” – за поезију, “Исак Самоковлија” – за причу.

Бави се и позоришном режијом. За изузетне резултате у том сегменту стваралаштва, добио је више домаћих и међународних признања.

Круну његовог стваралаштва представља највише државно признање Тринаестојулска награда за животно дјело, уз статус истакнутог културног ствараоца.

Живи и ради у Подгорици.

извор: ртцг

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Подијели на друштвеним мрежама

Слични чланци

АНАЛИЗА: Срби на Балкану -Црна Гора (125)!

КОМУНИСТИМА СА ТРИБИНА И ВАН ЊИХ: Дражина Ивањица први ослобођени град у окупираној Европи!

У ИМЕ СЛОГЕ ПРАВОСЛАВНИХ И МУСЛИМАНА У ПОДГОРИЦИ: Спомен плоча митрополиту Амфилохију и Халиду Ђечевићу!

Друштвене мреже

Најчитанији чланци

tri

АНАЛИЗА: Срби на Балкану -Црна Гора (121)!

kopr1

ПОЛИТИЧКО ПОДМЛАЂИВАЊЕ: Драган Копривица изабран за в.д. директора КИЦ „Будо Томовић“!

Milorad-Markovic

ПАРТИЈА И САВЕЗ ПЕНЗИОНЕРА: Врховни државни тужилац да поднесе оставку!

frutak

СВЈЕДОЧЕЊЕ О СТРАДАЊУ ЖИТЕЉА ФРУТКА КОД ДАНИЛОВГРАДА: Комунисти окривили четнике, права прича дуго била скривена, партизани изазвали покољ!

milan-knezevic-620x327

МИЛАН КНЕЖЕВИЋ: И да је Анте Павелић био синоћ у Подгорици, мислио би да је у Загребу!