Посланица Бошњачке странке, Кенана Струјић Харбић реаговала је поводом служења спомена Дражи Михаиловићу у Никшићу. Она сматра да је ово црвена линија постојања антифашистичке, грађанске Црне Горе, те да концепт антифашистичке Црне Горе представља дужност сваког грађанина.
Њено реаговање преносимо интегрално:
-Циљеви четничког покрета су:
– Створити велику Југославију и унутар ње велику Србију, етнички чисту у границама Србије, Црне Горе, Босне и Херцеговине, Срема, Баната и Бачке.
Чишћењем државне територије од свих националних мањина и ненационалних елемената.
– Створити непосредне границе између Србије и Црне Горе, као и између Србије и Словеније, чишћењем муслиманског живља из Санџака и муслиманског и хрватског живља из Босне и Херцеговине.“ (Четничке инструкције, децембар 1941.)
Ово није фуснота из хисторије, ово је темељ идеологије коју данас поједини у Црној Гори слободно и некажњено величају!
Подсјећам: четници у Црној Гори током читавог Другог свјетског рата нису били никакви ослободиоци, већ сарадници окупатора, италијански и њемачки послушници коју су фашисти наоружавали, хранили и плаћали. и који су системски и плански спроводили етничко чишћење у Санџаку и Босни! Остављајући за собом хиљаде мртвих! За то постоје документи и докази које нико нормалан не може оспорити!
Данас, када се у Никшићу јавно служи помен човјеку чије је име симбол ове геноцидне идеологије, то није само хисторијски ревизионизам, то је брисање темељних вриједности данашње Црне Горе – антифашизма, грађанског поретка и међувјерског склада на којима почива држава!
То је и порука свим Бошњацима и Албанцима – комшијама, грађанима ове земље, да су у очима дијела данашње елите и даље непожељни, као што су то били у четничким инструкцијама 1941!
И да будем јасна, ово није слобода говора ни слобода вјероисповијести. Ово је прикривено заговарање неких нових етничких чишћења! Са овим нема компромиса! Са злом се не преговара!
Ово је црвена линија постојања антифашистичке, грађанске Црне Горе!
Антифашизам није прошлост, већ и дужност сваког грађанина ове земље! –сматра Струјић – Харбић.