МИЛАН КНЕЖЕВИЋ: Не могу да вјерујем да патриоте из ДПС-а траже дневнице за Америку од четничког војводе!

Лидер Демократске народне партије (ДНП) Милан Кнежевић прокоментарисао је молбу посланика ДПС-а да им предсједник Скупштине одобри путне трошкове за Вашингтон.

Да ми је неко прије десет дана рекао да ће посланици ДПС-а поднијети молбу четничком војводи Андрији Мандићу да им одобри путне трошкове за Вашингтон, како би присуствовали молитвеном доручку, вјероватно бих позвао душевну болницу у Котору и пријавио да имају одбјеглог и по околину опасног пацијента, написао је Кнежевић у свом препознатљивом шаљивом тону.

Он подсјећа да су посланици ДПС-а Данијел Живковић, Андрија Николић и Никола Ракочевић одлучили да прекину скупштинску блокаду и кроз писану молбу предсједнику Скупштине Андрији Мандићу замоле да им одобри плаћање авионских карата, хотелског смјештаја и дневница како би могли присуствовати молитвеном доручку са Доналдом Трампом.

И није толико ни важно што су за вријеме предсједничикх избора горе наведени посланици отворено подржавали Бајдена, свако има право на сопствену заблуду, али да моле четничког војводу да им одобри пут, е то већ не могу да прихватим. Не да не могу да прихватим, него сам згрожен да после свих изречених увреда на рачун војводе Мандића, двомјесечне блокаде Скупштине, опкољавања микрофона, ломљења двије хемијске, шарања по зидовима, бацања димне бомбе, пјевања химне у терци, они моле четничког војводу за одобрење да отпутују. Умјесто да се као доказане патриоте јавно испрсе и кажу: „Не треба нам ништа од четничке власти, идемо пјешке за Америку ако треба, или фериботом Бар- Бари, а онда као слијепи путници у потпалубљу неког прекоокеанскиг брода попут Леонарда ди Каприја и Кејт Винслет у оном филму, све тако даље кроз буре и олује, преко плаве воде док не угледамо кип Слободе. А тамо ће нас раширених руку дочекати дијаспора и одмах у лимузини за вјенчања транспортовати до Вашингтона, како би на вријеме стигли на доручак. А и ако мало закаснимо, знамо да Трамп без нас неће почети доручак“. Е тако се то ради ако нећеш да имаш посла с четницима, и кад волиш Црну Гору више од авионске карте, хотелског смјештаја и дневница. Но, би му га работа, други пут морају паметни је, моје је само да им пожелим срећан пут, уз савјет да добро провјере ове карте које им је Андрија Мандић потписао. Да умјесто у Вашингтон не слете у Чикаго, и врате се у Црну Гору све пјевајући: “ Знаш ти добро који, из Чикага моји…“ онда би Андрија имао право да их предложи за нове четничке војводе.

П.С. И ником, ни за живу главу тамо не говорите да сте Милови, да вас не врате истим авионом са овим мигрантима.“ – написао је Кнежевић на свом Фејсбук налогу.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Подијели на друштвеним мрежама

Слични чланци

ИЗА СЦЕНЕ: Трагедија Срба у Албанији -Велики петак 1939 године (4)!

МИОДРАГ ЛИНТА: Србија да сачини извјештај о рехабилитацији усташтва у Хрватској и пошаље на међународне адресе!

„ФАКТИ“, НЕБОЈША МЕДОЈЕВИЋ: Правда или хаос, независни центри моћи без политичке контроле!

Друштвене мреже

Најчитанији чланци

tito9

РАЗОТКРИВАЊА: Тито – велика превара!

igor

ПРИЗНАЊЕ ЗА НОВИНАРА УНЦГ: Игор Дамјановић, први добитник престижне Политикине награде „Мирослав Лазански“!

nksava

ВЕЛИКИ ПРАЗНИК ОБИЉЕЖЕН У НИКШИЋУ: Са Светим Савом постајемо словесни и свјесни себе!

ital8

ИЗА СЦЕНЕ: Трагедија Срба у Албанији -Велики петак 1939 године (2)!

General_Mihailovic_dolazi_na_Svetosavski_kongres_1944

ЗАБОРАВЉЕНИ ЈУБИЛЕЈИ, 81 ГОДИНА ОД СВЕТОСАВСКОГ КОНГРЕСА У СЕЛУ БА: Демократски политичари и Дража о судбини Југославије – монархија, Запад и демократија!!