Тешко да ће међународна заједница убудуће моћи да говори о стабилној влади, већ прије о формирању нове, демократске и стабилне владе, која ће имати пуни легитимитет, казао је за Побједу Андрија Николић, предсједник Клуба посланика Демократска партија социјалиста (ДПС) и члан Предсједништва те опозиционе партије.
Како истиче, то је само једна од пет кључних порука недавних ванредних локалних избора у главном граду. Међу остале четири су, додаје, чињеница да „популистичка и интересна коалиција Милојка Спајића, Алексе Бечића, Андрије Мандића и Милана Кнежевића је убједљиво поражена“, те да конституенти Владе са двотрећинском већином у Скупштини нијесу успјели да пребаце 45 одсто подршке. Подсјећа да је за ДПС гласао практично сваки трећи грађанин који је изашао на изборе, али и да је та опозициона странка на посљедњих пет општинских избора освојила 53 мандата, док су ПЕС и Демократе добили само 38.
-Уколико се вратимо ономе што зовемо азбука демократије, нема никакве дилеме: грађани Подгорице су гласали да ДПС и Нермин Абдић узму активно учешће у руковођењу Подгорицом, сматра он.
Каже и да су грађани актуелној власти поручили како „овако више не може“.
–Отимање плијена и десант на фотеље не представљају политичко понашање које су својевремено подржали. Поручили су им и да не желе да буду предмет обмана и лажних популистичких обећања, којима се потцјењује њихова интелигенција. Такав метод убјеђивања иритира и ствара инат код бирача, а они су им рекли што мисле о тим понижавајућим методама покушаја манипулације, додаје Николић.
Сматра да би пријавама које су стигле у Агенцију за спречавање корупције (АСК) против предсједника државе Јакова Милатовића требало додати и оне против премијера и чланова Владе.
–Они су водили најочигледнију функционерску кампању и обимно користили државне ресурсе да би са позиција власти утицали на изборни резултат, каже Николић.