Сестра убијеног полицијског функционера Славољуба Шћекића, Славица Шћекић, разочарана је односом нове власти према убиству њеног брата. Она је за “Борбу” изјавила да се нова власт понаша идентично као и стара која пуних 15 година није успјела да оконча судски поступак против убица њеног брата и расвијетли све чињенице у вези тог гнусног злочина.
Шћекић је додала да нико не жели да открије преостале учеснике Славољубовог убиства.
– Многи су ми да сачекам да још није дошло право вријеме. Чекала сам, и дочекала право вријеме- дошла је нова власт , али све је друго остало исто. Нико из садашње власти, изузев министра Лепосавића, не помиње мога брата Славољуба. Нико није положио вијенац на мјесто убиства. Нико да се запита зашто судски процес траје 15 година. Никога није брига да открије преостале учеснике његовог убиства. У потпуности сам разоцарана у све и у свакога– изјавила је Шћекић.
Начелник Управе за општи криминалитет у МУП-у Црне Горе Славољуб Шћекић (46) убијен је у сачекуши 30. августа 2005.године, испред своје куће у подгоричком насељу Толоши. Ријеч је о човјеку коју је имао блиставу каријеру, а главом је платио у тренутку док је учествовао у истрагама највећих убистава у Црној Гори, почев од његових колега Горана Жугића и Дарка Белог Распоповића, као и Душка Јовановића, уредника листа “Дан”. Шћекић је кобне ноћи, један сат иза поноћи, дошао кући службеним возилом. Изашао је и кренуо ка улазу куће када је убица са око 25 метара даљине у његова леђа испалио два кратка рафала.
Врховни суд је у децембру прошле године укинуо пресуду Апелационог суда од 20. фебруара 2015. године којом су Саша Борета, Љубо Биговић, Љубо Вујадиновић и Милан Шћекић осуђених на по 30 година затвора због убиства Шћекића и предмет вратио на поновно суђење.
Одлуци Врховног суда је претходила одлука судија Уставног суда који су у јуну прошле године усвојили жалбу одбране осуђених, јер је оцијењено да им је повријеђено право на правично суђење у дијелу који се односи на прибављање и квалитет коришћеног доказа заштићеног свједока Зорана Влаовића и права на одбрану.
Апелациони суд је прве двије пресуде Вишег суда оборио због битних повреда одредби кривичног поступка и бројних грешака.