Маја Вукићевић: Јуре Јелену да не пита Кенана како је трошио паре!

‘-Сва хајка која се у претходном периоду дизала против министарке здравља Јелене Боровинић Бојовић очито је била у сврху прикривања незаконитих радњи Кенана Храповића и осталих који су управљали црногорским здравственим системом и како видимо учествовали у бројним незаконитим радњама, саопштила је посланица Демократске народне партије Маја Вукићевић.

Она истиче, да надлежни органи под хитно треба да испитају како је Кенан Храповић и на основу којег закона самостално доносио одлуке о исплати огромних свота новца појединим НВО.

Радило се о стотинама хиљада евра, ко му је то дозволио, и да ли су те НВО подносиле извјештаје на који начин и гдје су утрошена толика средства, који су програми спроведени и финансирани из тих средстава. Ово је посао за тужилаштво и судове, који нажалост још увијек нису ослобођене институције. Кенан Храповић је сам лично доносио одлуке и закључивао уговоре о новцу добијеном из Глобал фонда, умјесто да то ради Комисија за расподјелу. Он лично је кроз шест расподјела као ненадлежни орган подијелио невладиним организацијама средства у износу од 910 хиљада и 25 евра од укупне суме од милион и педесет пет хиљада евра из тог пројекта, појаснила је Вукићевић.

Према њеним ријечима, јасно је да се у овом случају ради о класичној злоупотреби.

Грађани треба да добију одговор и на питање ко је њиховим новцем купио 23 неисправна респиратора са просјечном цијеном од 20 000 евра по апарату. Просто невјероватно дјелује да не постоје ни уговори ни гаранције о куповини респиратора. Грађани заслужују одговор ко се играо са њиховим новцем и њиховим здрављем? Сад је још јасније у каквом су стању оставили наш здравствени систем они који су управљали Црном Гором у последње три деценије, и који су ових дана наводно јако забринути за здравље грађана, закључила је Вукићевић.

Министар здравља Јелена Боровинић Бојовић саопштила је да очекује да ће се полиција и тужилаштво позабавити спорном трговином респиратора из марта прошле године, када је купљено 33 апарата, од чега 23 не ради.

Подијели на друштвеним мрежама

Слични чланци

„ГОСТОПРИМСТВО“ ДОМАЋИХ ЕВРОПЕЈАЦА: Одборник СД и ЛП поручује Мандићу да је непожељан и да у сриједу не долази на Цетиње!

АНДРИЈА МАНДИЋ: Српски не може бити језик другог реда!

ЦРКВА И ПОЛИТИКА: Свештеници Перовић и Јовановић одговорили Небојши Медојевићу да лаже, лидер ПЗП-а јуче их оптужио да су агенти АНБ-а!

Друштвене мреже

Најчитанији чланци

lub2

СА ПРОТЕСТА У ПОДГОРИЦИ ПОВОДОМ УБИСТВА ЉУБИШЕ МРДАКА: Виши суд у Подгорици извршио атентат на Јустицију!

jovan-erakovic-1

АФОРИЗМИ, ЈОВАН ЕРАКОВИЋ ИЗ БАЊАНА: „Сваком Србину који се буди, мора да се суди“! 

pavic

АЛЕКСАНДАР ПАВИЋ: Сорошевски систем се распада, Срби морају да искористе директне преговоре Москве и Вашингтона!

alek2

КОМУНИСТИ ЦРНИ ВРАНИ: Указ о одузимању имовине држављанства и имовине Карађорђевића потписао Иван Рибар!

cetiwe1

ЦЕТИЊЕ: Недјеља православља, литија до Ћипура са иконама!