У вези конкурса за директора АЦВ, у јавности је, у више наврата, писано о одређеним неправилностима које су пратиле исти. Због свеукупне јавности, Савјет има, чини се, потребу, да анализира конкурсну процедуру, а ако нађе за сходно, чак и да поништи одлуку о избору директора агенције и поништи конкурс.
Наиме, у тексту конкурса није био наведен VII/1 степен школске спреме, који мора да се наведе, па се поставља питање повреде процедура које су морале бити поштоване приликом конкурсног процеса. Према информацијама “звиждача” из АЦВ, на прописаном обрасцу дошло је до преправљања обавезујућих услова и извршено њихово снижавање. По сазнањима, два члана Савјета АЦВ су инсистирали на обавезујућем VII/1 степену школске спреме. Опет, на оригиналној пријави АЦВ-а која је достављена Заводу за запошљавање, степен стручне спреме је уклоњен, те је оглас објављен без тога, иако је у пријави Заводу за запошљавање на два мјеста јасно стајало – Висока стручна спрема, степен VII/1 – наводи су звиждача, који су достављени медијима.
Изабрани директор Владислав Влаховић је почетком августа смијењен са мјеста члана Савјета због неиспуњавања услова за ту позицију. Према Закону о ваздушном саобраћају, услови за директора и члана Савјета су идентични. Према писању медија, министар Миомир Војиновић, у одговору, једном од незадовољних кандидата, одговорио је: “Диплома о стеченом високом стручном образовању и стручном називу pилот хеликоптера, стечена на Ваздухопловној војној академији, Задар, Република Хрватска, смјер летачки, у трајању од шест семестара, одговара квалификацији VI нивоа Националног оквира квалификација”. Шести ниво квалификације високог образовања је обима 180 ЦСПК, а за избор директора АЦВ-а потребан је VII степен стручне спреме.
По свему, до сада доступном, изабрани кандидат за директора АЦВ не испуњава конкурсни услов стручну спрему основних академских студија. Иако правна служба АЦВ није на то упозорила, касније се испоставило да је изабрани кандидат по члану 164 Закона о раду испунио услове за одлазак у пензију по сили закона (више од 20 година бенефициранога стажа у Војсци).
Према информацијама “звиждача” из АЦВ, на сједници на којој је прихваћена кандидатура Влаховића, правна служба АЦВ је дала проходност кандидату, иако је од стране једног члана Савјета изнијето мишљење да исти не испуњава услове. На истој сједници други члан Савјета није учествовао у раду јер је као кандидат за директора био удаљен из рада сједнице.
Тако, два члана Савјета нијесу гласала за одлуку о испуњености услова конкурса наведеног кандидата, као што су, такође, претходно, два члана Савјета тражила VII 1 прописани степен високе стручне спреме за објављивање конкурса.
Ако дође до нових чињеница, Савјет има законску могућност да поништи одлуку о избору директора, као и објављени конкурс. Стога, дјелује, у јавности, као високо професионалан и оправдан предлог члана Савјета (АЦВ) проф.др.Радоја Караџића да се уз помоћ ресорног министарства и Владе, сагледају сви аспекти конкурсне процедуре, а по потреби донесу одговарајући закључци и одлуке.