Само се питам зашто предсједник Црне Горе не одржи предавања по западном свијету, посебно у Америци, Британији и Њемачкој уз присуство свих медија и објасни тренутну промашену зпадну политику на Балкану. Ако запад не заустави овакву политику својих изасланика на Балкану бојим се да улазимо у веома неизвјестан период гдје ће Русија са својим утицајем имати чврсте темеље у Српском свету на Балкану који излази на Јадранско море, каже за ЦдМ Ерол Рамусовић предсједник Скупштине Сената привреде ЕУ у БиХ и члан удружења грађана поријеклом из Црне Горе поводом тренутних дешавања у региону.
-Нешто је нејасно на Балкану. Можда се ради о тактичким потезима, како рече амерички изасланик за Балкан Габриел Есцобар, које ми не разумијемо. Могуће је то, да су наивни и Бошњаци и Црногорци и Албанци, а да Ескобар једини разумије менталитет овдашњих народа, а посебно Срба, истиче он.
Пред очима, додаје Рамусовић, нам се распада све што је запад градио овдје посљедњих 30 година, и расте утицај Србије која је под контролом Русије.
-Руси разваљују Балкан на очиглед Запада. Алал вера Русима како успијевају чврсте западне партнере Албанце, Бошњаке и Црногорце окретати против запада. Резултат је да Срби никад неће бити прозападни, а запад губи симпатије међу досадашњим партнетима. Нешто смрди, што би рекли ми на Балкану, наглашава он.
Према његовим ријечима, можемо данас видјети на сцени раст руско-српског свијета који користи недовршену и недоречену крилатицу звану Отворени Балкан.
–Ми смо мислили до сада да познајемо себе, и једни друге, а сад нам неки са запада објашњавају да се ми уствари не познајемо. Још да нас почну подучавати нашем језику, музици и култури. Можда да нам објасне да нису Дрином пливали лешеви побијених Бошњака 1941. године нити да је у Сребреници почињен геноцид над дјечацима и мушкарцима муслиманима 1995. године. Требамо заборавити под чијом командом је рушен Вуковар, Сарајево, Дубровник и ко је протјерао Албанце с Косова 1999. године, истиче он.
Институције Црне Горе и Босне и Херцеговине, примјећује Рамусовић, запосиједају руски ђаци и то уз дозволу запада који има контролу у БиХ.
–Бошњаци су поново наивни, у Босни траје борба за власт а игнорише се права стварност. У Босни су Човић и Додик константа 20 година, само се Бошњаци мјењају. Када се говори о корупцији спомињу се углавном Сарајево и Подгорица, а у Београду и Бања Луци цвјетају руже посађене у европске вриједности. Испада да је београдска политичка сцена је примјер поштеног друштва без корупције, сматра он.
Амбасадор Јоханн Саттлер, тренутни шеф Делегације Европске уније у Босни и Херцеговини и специјални представник Европске уније у Босни и Херцеговини радио је за издавацку кућу СТИРИА ВАЗ – Аустриа у Србији гдје је развио одличне везе са тамошњим политичким врхом. Његове активности на примјени европских вриједности у БиХ су невидљиве.
–С друге стране у Црној Гори је дозвољено разваљивање прозападног система у посљедње три године да би се кроз посљедње локалне изборе на веома перфидан начин инсталирале општинске и градске управе по мјери Београда, наводи Рамусовић.
Једноставно, сматра, Црна Гора се отима од својих грађана.
–Сада се буде сви они који су видјели шта се направило у Црној Гори па због тога садашња смијењена Влада не дозвољава расписивање ванредних избора. Један дио незрелих Бошњака и Црногораца у Црној Гори доприноси оваквом стању. Само се питам зашто предсједник Црне Горе не одржи предавања по западном свијету, посебно у Америци, Британији и Њемачкој уз присуство свих медија и објасни тренутну промашену зпадну политику на Балкану. Ако запад не заустави овакву политику својих изасланика на Балкану бојим се да улазимо у веома неизвјестан период гдје ће Русија са својим утицајем имати чврсте темеље у Српском свету на Балкану који излази на Јадранско море, поручио је Рамусовић.
Истиче да оно што се у рату није могло остварити данас се реализује кроз новонастале процесе.
–Ако то не виде сви Бошњаци, Црногорци и Албанци уз помоћ оних снага са запада који ово разумију, биће касно. Или је можда све што гледамо дио новог свјетског поредка који ми не разумијемо? Видјећемо, закључио је Рамусовић.