Иако је у Подгорици прије пар мјесеци забрањено приказивање првог четничког филма “Опкољени”, документарац о српском душманину Осману Растодеру синоћ је приказан у Петњици. Поводом “Опкољених” хитно је реаговала ДПС медијска заједница, па није било приказивања “Опкољених”. Истина и поводом спорног документарца билпо је раговања, али филм је ипак приказан. Толико о двоструким аршинима данашњег Монтенегра, гдје су Срби проглашени окупаторима, а четници су проглашени ђаволима са онога свијета. Осман Растодер, чија су недјела према Србима одавно доказана, прошао је много блаже, па су у Петњици имали прилику да се упознају са својим идеолошђким претком!! Монтенегро је ипак попустљивији када се ради о муслиманским злочинима, али нема ни трунке разумијевања за четнике и нема шансе да се прихвати истина да четници нијесу били кољачи и фашисти, него да су били легална војска легалне Краљевине Југославије који су се борили за краља и монархију!
У Бошњачком културном центру је синоћ одржана промоција филма “Осман еф. Растодер – Ослобађање заборава” аутора Авда Хусеиновића.
Из БКЦС су казали да је циљ саме промоције доказати и тврдити чињеницама и релевантним доказима шта се заправо дешавало на подручју Бихора и Црне Горе у току другог свјетског рата и период краљевине СХС, како би као друштво избегли оптужбе “рекла казала”.
Поводом филма реаговаоп је предсједник Удружења бораца и антифашиста општине Петњица Фаик Адровић је казао да се оштро противи и изражава негодовање због најављене пројекције. Овај деведесешестогодишњак је међу ријеткима живим учесницима Другог свјетског рата. Он је казао да је лично познавао Османа Растодера, и да слаже да се ради о ратном злочинцу.
–Против сам и промоције документарног филма, као и идеја о подизању споменика осуђеном ратном злочинцу!, рекао је Адровић.
Из беранске МЗ Полица подсјетили су да је Осман Растодер био вођа фашистичке милиције у току Другог свјетског рата, а за вријеме Тринаестојулског устанка у сарадњи са окупаторима, запалио села Горажде, Заграђе, Тмушиће (МЗ Полица), као и село Љешница, те да га је Земаљска комисија за утврђивање злочина окупатора и њихових помагача крајем 1945. године прогласила ратним злочинцем.