Канабе код Мила: Божена, Милош и Ервин у очи са великим диктатором или Србима нос као у Пинокија!

Пише: Иван Милошевић

Ова политичка редаљка код шефа ДПС-а постаје ултракомична. Вечерас су из Миловог кабинета објавили да ће на Миловом канабеу данас бити Божена, Милош и Ервин, политички прваци УРЕ и Бошњачке странке. Право друштво у погрешно вријеме на погрешном мјесту! Код Мила претходних дана су били Рашко и Дамир, а шта су тамо радули ни њима није јасно. Ваљда ће вечерашња мањинска делегација бити боље среће!

Претпостављам да ће Божена покушати да просвијетли Мила, али и да му се извини за све оно што је УРА претходних година говорила о њему. Чудо ова УРА! Направили су такав политички круг да ти се од њега заврти у глави. Од битанге, па до Миловог канабеа! Ко би могао и да помисли прије годину и по дана, да ће једна од три побједничке коалиције на изборима 30. августа, у овогодишњем фебруару договарати нову владу са шефом ДПС-а и са њиме договарати мандатара?

Како ли ће Божена и Милош објаснити Милу да би мандат за састав нове владе требало да преда у руке човјека кога је прије пар година назвао живописним именом – „Битанга“! Чудо је ова политика и ова УРА! Од битанге до мандатара преко Мила! Ко би се томе надао, ко је то очекивао!

Одлазак Божене и Милоша код Мила је потврда да УРА никада није жељела да се обрачуна са ДПС-ом, а посебно не са њеним вођом. Све оно што је УРА претходних година причала о ДПС-у и Милу заправо је била политичка магла за наивне Србе који су требало да помисле да је УРА искрено против ДПС-а! Како је кренуло и како је нека чудна политичка судбина и тајна политичка веза одлучила, УРА ће сву енергију Срба против Мила усмјерити за обнову ДПС-а и свеукупну консолидацију те странке! Па, нека се онда љуте колико хоће, када им се каже да су многе преварили, а да су Србе тако повукли за нос да им и Пинокио завиди!

Било како било, бурлеска код Мила и на његовом кабинету добија на интензитету. Све је толико шаљиво и провидно да више не може да прође ни код дјеце у втићу. И њима је јасно да се иза леђа јавности и уз подршку страних амбасада, посебно Лондона, формира нова влада са старим играчима! Као да није ни било избора, као да ДПС и није игубио на гласачким мјестима и као да је све била само једна научна фантастична прича! У тој научној фантастици и политичкој бурлески најстварнији је Милов канабе. Они који сједе у њему су потпуно небитни!

 

Подијели на друштвеним мрежама

Слични чланци

ТРЕБИЊЕ: Духовно веће посвећено владици Атанасију!

ДАЋЕ БОГ: ДПС најавио оставке!

ПОЗИВ ПЕНЗИОНЕРИМА: Доста је било понижења!

Друштвене мреже

Најчитанији чланци

pavle111-1

КО ЈЕ БИО ПАВЛЕ ЂУРИШИЋ, СТАНИСЛАВ КРАКОВ: Уколико је добио жељезни крст од фирера, зашто би га усташе живог запалиле?

botun

БОТУН: Нема протеста док се не утврди ко је запалио багер!

nebojša

НЕБОЈША МЕДОЈЕВИЋ О ПРИВОЂЕЊУ АЦА ЂУКАНОВИЋА: Полицијски маркетинг, буде се спавачи ДПС-а у влади, медијима и картелима!

jugos2

ИГРЕ ВЕЛИКИХ ОКО БАЛКАНА: Ко је створио Југославију, да ли се могла формирати српска држава?

aleksandar1

НИЈЕ ШАЛА, НАПИСАО ХРВАТ: „Великосрпска хегемонија“ лаж комуниста, краљ Александар изградио пола Загреба!