СВЕТОСАВСКА АКАДЕМИЈА У ВАШИНГТОНУ: Чувар вјере, традиције и народа!

Српски члан Предсједништва БиХ Жељка Цвијановић почела је посјету Сједињеним Државама сусретом са сународницима и учешћем на Светосавској академији у Вашингтону.
Увијек ми је драго када посјету некој држави започнем сусретом и дружењем са нашим сународницима – рекла је Цвијановић.
Зато смо одмах по слијетању у САД, пожурили да стигнемо на Светосавску академију у Вашингтону, у част првог српског архиепископа и просвјетитеља, навела је Цвијановић.

За Србе у дијаспори отаџбина је у срцу, колико год била географски удаљена, а наша Црква је мјесто окупљања и чувар вјере, традиције и идентитета– написала је Цвијановић на Иксу.

На слици може бити: сто

Она се захвалила епископу источноамеричком Иринеју, свештенству Цркве Светог Луке и српској заједници у Вашингтону на топлом гостопримству и дивној манифестацији посвећеној нашем великану – Светом Сави.

Хвала на огромној подршци, заједништву и љубави коју исказујете Републици Српској и Србији, које ће увијек бити уз вас! – написала је Цвијановић.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Подијели на друштвеним мрежама

Слични чланци

ДУХОВНОСТ: Хиландар повратио пређашњу љепоту!

ХРВАТИМА СМЕТА И „СПЕНС“: Музика у служби хрватских бранитеља, Цетински неће пјевати у Новом Саду!

БИЛЕЋА: Прошло 28 година од страдања војводе Рада Радовића, српског витеза из задњега рата!

Друштвене мреже

Најчитанији чланци

Mesto: Beograd
Datum: 29.09.2016
Dogadjaj: POLITIKA/SKUPŠTINA - predsednik Odbora za obrazovanje, nauku, tehnološki razvoj i informatièko društvo Muamer Zukorliæ na konferenciji za novinare u Skupštini Srbije 
Licnosti: Muamer Zukorliæ

ОСВРТ: Муарем Зукорлић!

pavle111-1

КО ЈЕ БИО ПАВЛЕ ЂУРИШИЋ, СТАНИСЛАВ КРАКОВ: Уколико је добио жељезни крст од фирера, зашто би га усташе живог запалиле?

botun

БОТУН: Нема протеста док се не утврди ко је запалио багер!

Klub-poslanika-DPS-e1698779392216-728x556

РАКОЧЕВИЋ, ВУКОВИЋ, ЕРАКОВИЋ, НИКОЛИЋ ПОДНОСЕ ОСТАВКЕ: Сретан пут, нијесу се узбуђивали када је у њихово вријеме опозиција годинама била ван парламента!

matovic

ТУЖНА СУДБИНА ДОМАЋЕГ ОБРАЗОВАЊА, ВЕСЕЛИН МАТОВИЋ: Ђаци и даље уче по програмима црногорских ултранационалиста!