ПОВОДОМ УЈЕДИЊЕЊА ЦРНЕ ГОРЕ И СРБИЈЕ: Свечана академија данас у Пљевљима, говоре владика Атанасије, Матија Бећковић, Дарио Вранеш и Саво Марковић!

У Пљевљима ће 1. децембра бити одржана Свечана академија поводом 107. годишњице од Велике подгоричке скупштине српског народа у Црној Гори и Дана уједињења Црне Горе и Србије.

Организатори Српски национални савјет Црне Горе, СКЦ „Патријарх Варнава“ и НВО „Бисерница“, који су и ранијих година били носиоци прославе овог великог датума српске историје, саопштили су да ће се Академија одржати у ЈУ Центар за културу у Пљевљима, на дан празника, а почеће у 19 сати.Његово Високопреосвештенство Архиепископ и Митрополит милешевски г. Атанасије благословиће скуп и одржати поздравну бесједу, после чега ће се скупу обратити академик Матија Бећковић и предсједник Општине Пљевља др Дарио Вранеш.

Свечану бесједу поводом Дана уједињења одржаће проф. др Саво Марковић.

У богатом културно-умјетничком програму учешће ће узети Српско пјевачко друштво „Светосавник“ из Подгорице, диригент Ратка Вујачић; солисткиње Бојана Радовић и Ксенија Вешовић; Мушко пјевачко друштво „Карађорђе“ из Херцег Новог; Културно умјетничко друштво СКЦ „Патријарх Варнава“ из Пљеваља и народни гуслар Васо Ђондовић.

Програм Свечане академије ће водити новинар Драган Алорић.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Подијели на друштвеним мрежама

Слични чланци

НАША СТВАР: Катарза Срба у Српској и на Космету!

СУСРЕТ ПАПЕ И ПАТРИЈАРХА: Уједињење или разједињење једине и истините православне цркве!

ШТАМПАН НОВИ БРОЈ „ГЛАСА ХОЛМИЈЕ“: Српство Васојевића на једном мјесту!

Друштвене мреже

Најчитанији чланци

Boka

НАША СТВАР: Бока – темељ српског јадранског идентитета!

milunka1

„СРПСКА КУЋА“: Милунка Савић, морална вертикала Срба!

bistr3

А ШТА ЈЕ СА МУЧЕНИЦИМА У СЛОВЕНИЈИ: Потомци Голооточана траже од Јакова пренос костију предака из Хрватске!

andrija-nikolic-716x486

ЦРНА ГОРА У ЧУДУ: Мајстори изборног туризма траже његову контролу!

karde1

ПАРТИЗАНИ ЦРНИ ВРАНИ: Кардељ на састанку са Њемцима!