Протеклог викенда (13-15. септембра) Чикаго је био домаћин Прве Теслине научне конференције под називом “Дани Николе Тесле” која је одржана у цркви Светог Васкрсења Христовог. Манифестацију су организовали Игор Обрадовић и Гордана Ненадовић, а одржава се у част Николе Тесле, америчког научника српског порекла и једног од највећих научних умова модерног доба.
Уз благослов свештеника Добривоја, уз химне Републике Србије и БиХ, те говоре председника ТСФ Николе Лончара и конзуле Србије и БиХ отворена је Прва Теслина конференција у Чикагу.
Руководство Теслине научне фондације која ове године слави 20 година очувања Теслиног наслеђа има за циљ да промовише лик и дело Николе Тесле, његове моралне и духовне вреднисти и да се све шири кроз технологију и уметност до свих крајева света. Како је истакао председник и оснивач ове фондације Никола Лончар циљ је да се у Чикагу као највећем српском граду у Америци оснује Теслина научна фондација Чикаго која би требало да има ланац Теслиних клубова у свим нашим заједницама. Он је још истакао да је ово један озбиљан пројекат који је намењен првенствено младима и који захтева и сарадњу родитеља.
Теслина научна конференција у Чикагу привукла је многе предаваче из разних области који су причали о томе шта се дешавало у последње време, а има везе са легатом нашег великог научника.
Тако су се на овој конференцији представили Марко Живковић који је причао о Теслиној енергији у медицини, Нада Мартиновић о неговању српске традиције, културе и језика кроз песму, књижевница за децу Маја Цветковић Сотиров, Стојан Стевановић о раду српске дијаспоре у Швајцарској, Др. Небојша Кнежевиц који је причао о загрљају као терапији у лечењу, Зорана Вукчевић о значају аматерских позоришта у Чикагу за очување српског језика, Генерални конзул БиХ Татјана Телић о Тесли и дипломатији, Др Милена Бајић о Теслином музеју и програму рада Теслиног клуба у Чикагу, затим отац Добривоје Милуновић о Тесли и религији, Славица Петровић о филмском фестивалу и листу “Огледало” у очувању српског језика и традиције и други.
Сва три дана била су прожета презентацијом културе и идентитета српског народа, представљањем успешних чланова нашег друштва у областима којима се Тесла бавио, као и подстицајима младих да се баве креативним и иновативним активностима.