НАЈСТАРИЈИ ГРАЂАНИ У НЕВОЉИ: Умјесто формалног потребно стварно повећање пензија у складу са трошковима живота!

Лидер Покрет народног повјерења Драгослав Дадо Шћекић састао се са предсједником Партије пензионера и инвалида Момом Јоксимовићем. Током састанка разговарали су о положају пензионера у друштву, висини пензија, као и неопходности њиховог повећања у складу са реалним животним трошковима.

Шћекић и Јоксимовић су се сагласили да положај пензионера тренутно није на нивоу који су они својим радом и доприносом друштву заслужили, те да постојеће пензије нису довољне за подмирење мјесечних животних потреба. Посебно је указано на негативан утицај високе инфлације, као и на растуће цијене лијекова и трошкове лијечења, са којима се пензионери свакодневно суочавају.

Истакли су да држава мора пронаћи ефикасне механизме заштите ове рањиве друштвене групе, кроз системску подршку, адекватно усклађивање пензија и бољу доступност здравствене заштите, како би се пензионерима обезбиједили достојанствени услови живота и сигурнија, лагоднија старост.

Покрет народног повјерења и Партија пензионера и инвалида исказали су спремност да кроз даљу сарадњу заједнички заступају интересе пензионера и активно раде на унапређењу њиховог положаја.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Подијели на друштвеним мрежама

Слични чланци

ОБИЉЕЖАВАЊЕ СРЕТЕЊА У ПОДГОРИЦИ: Обилазак српских споменика, да се не заборави СРПСТВО Црне Горе!

ПРЕСТОЛОНАСЛЕДНИК АЛЕКСАНДАР ПОВОДОМ СРЕТЕЊА: Срби су државотворан народ, круна посвећена служењу Србији!

ПАРТИЈА ПЕНЗИОНЕРА И УДРУЖЕЊЕ ГРАЂАНА „ВРАНЕШ“: Честитка за Сретење Александру Вучићу и Србији!

Друштвене мреже

Најчитанији чланци

sasa

ЖИЛАВИ ГРАДОНАЧЕЛНИК: Осмјех Саше Мујовића ( Љубе Ћупића)!

tri

АНАЛИЗА: Срби на Балкану -Црна Гора (208)!

ivan2

ЛУЦИДНИ ИВАН ВУЈОВИЋ: Црна Гора нема једну, него двије „пете колоне“!

hag

ВОЈВОДА МИЛЕТА ПАВИЋЕВИЋ У ХАГУ: За Србе, српски народ и род!

pavle-djurisic-1-1

ТРИДЕСЕТ ПИТАЊА ЗА КОМУНИСТЕ: Устанак у Црној Гори су предводили Павле Ђуришић, Бајо Станишић, Блажо Ђукановић, Ђорђе Лашић – чији су команданти они били?