Предсједник Атлас групе Душко Кнежевић казао је данас, у оквиру завршних ријечи у предметима „Каспија 1“ и „Каспија 2“, да није криминалац те да је само радио у интересу државе Црне Горе.
– Тражим да се политичка тортура и правно насиље над мноме заустави, како бих наставио да привређујем за ову земљу, јер ће је „апостоли“ опљачкати и отићи на егзотичне дестинације, истакао је, између осталог, Кнежевић.
Браниоци окривљеног Кнежевића, адвокати Андријана Разић и Дражен Медојевић, затражили су ослобађајућу пресуду за њиховог брањеника јер, према њиховом ставу, нема доказа да је Кнежевић починио кривична дјела за која се терети, док је судија Амир Ђокај пресуду заказао за 27. март.
Подсјећамо, СДТ терети Кнежевића да је починио кривична дјела злоупотреба положаја у привредном пословању извршеног путем подстрекавања и прање новца, све у вези продаје хотела „Принцес“ у Бару.
– Јасно ми је да у црногорском правосуђу не могу доживјети правду, јер је оно заробљено од ДПС-а и дуванске мафије. Зато сам и преузео кораке са мојим адвокатима из Вашингтона, да се ово правно насиље заустави – навео је Кнежевић.
Осврнуо се и на наводе специјалног тужиоца Мирослава Турковића, који је на претходном рочишту затражио затворску казну за предсједника Атлас групе.
– Ја нијесам био у бјекству, живио сам легално у Лондону и сматрам да сам жртва политичке тортуре још од 2016. године и да се то до данашњег дана наставља – нагласио је он.
Додао је да је цијелог живота провео у систему те да је прије оптужнице градио Атлас групу која је запошљавала преко 1.000 људи.
– Радио сам, улагао, сарађивао са људима из цијелог свијета. Али 2016. година је био моменат кад се све преломило, кад ми је стигла непристојна понуда од бившег ГСТ Миливоја Катнића, да лажно оптужим Демократски фронт у „државном удару“, што нијесам хтио да прихватим. Случај „Коверта“ је постала окидач за све што је услиједило, од тада је постало само важно да се ја сломим, подвукао је, између осталог, Кнежевић.