ВИДОВДАН: Митрополија црногорска приморска обиљежава празник богослужењима, парастос страдалима од комунизма у Подластви!

Празник Светог мученика Кнеза Лазара и свих Светих мученика српских – Видовдан, као и сваке године, у Митрополији црногорско-приморској биће обиљежен низом свечаности.

Прије свега, на дан празника, 28. јуна, у црквама ће се служити Света литургија и помен војницима и војсковођама погинулим од Боја на Косову до наших дана.

У манастиру Светог Николе у Брчелима, у суботу 28. јуна, одржаће се Видовданско сабрање Црмничана. Свету литургију са почетком у 9 часова служиће Његово преосвештенство Епископ диоклијски господин Пајсије

На Видовдан, у суботу 28. јуна, у манастиру Подластва у Горњем Грбљу, служиће се Света литургија, са почетком у 9 часова. По завршетку Свете литургије, испред спомен-костурнице, гдје је сахрањено 79 Грбљана, Кртољана, Маињана, Будвана, који су пострадали од братске руке новембра 1944. године у Старом Бару, биће служен парастос страдалима за Крст часни и отечество.

Видовданске академије одржаће се у Бару, Херцег Новом и Будви.

У Кутима ће у оквиру прославе Видовдана, 29. јуна у 20 часова, бити одржан округли сто на тему ”Косово и Метохија: јуче, данас и сјутра”. Видовдан је и завјетна слава Кута, па се на дан празника, након Литургије и помена, обавља и свечана литија кроз мјесто.

Подгорица ће литургијској прослави Видовдана додати два музичка догађаја – Видовдански концерт СПД ”Светосавник” у цркви Светог Ђорђа под Горицом, 27. јуна у 20 часова, док ће на Видовдан, са почетком у 20 часова, у крипти Саборног храма Христовог Васкрсења, бити одржана Видовданска ревија младих гуслара Црне Горе, у организацији Савеза гуслара ”Душаново царство”.

У Херцег Новом ће прослава Видовдана започети Видовданском академијом и изложбом фотографија уочи празника, у петак 27. јуна, у Дворани ”Парк”, са почетком у 20 часова.

Видовданске вечери у Бару и Будви одржаће се на Видовдан, са почетком у 20.30.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Подијели на друштвеним мрежама

Слични чланци

СРПСКА ВИДОВДАНСКА РИЗНИЦА, БЕСЈЕДА АРХИМАНДРИТА ЛЕОНТИЈА МИТРОВИЋА: „Српски народ одговарао је своме позиву од Косова до данас и осветлао српско име“!

ПРЕСТОЛОНАСЛЕДНИК АЛЕКСАНДАР: Видовдански завјет је у свима нама!

ИСТОРИЈА: Видовдан у Крушевцу 1939. и у Крагујевцу 1940. године!

Друштвене мреже

Најчитанији чланци

momo-joksimovic1 (1)

МОМО ЈОКСИМОВИЋ: Комунистички данак и УДБА!

djurisic

КО ЈЕ БИО ПАВЛЕ ЂУРИШИЋ, ДР ГОРАН КОМАР: Горски штаб у Горњем Заостру, припреме за устанак!

turska11

ПУСТИЊАК ЦЕТИЊСКИ: Исламски историјски инжињеринг!

vidovdan-101-public

БЕРАНЕ: „Видовданске свечаности“, признања Србима!

ukcg1

УДРУЖЕЊЕ КЊИЖЕВНИКА ЦРНЕ ГОРЕ: Додијељене Видовданске награде!