БЕРАНЕ: Дан ослобођења града и Дан побједе!

Народ Берана је  11.новембар 1918. дочекао у слободи, одлучан у својој вјековној намјери да сачува свој идентитет и вјеру.

Делегација Удружења добровољаца ратова до 1918.потомака и поштовалаца Беране у саставу: Миличко Трифуновић, Горан Киковић, Дејан Пођанин и Драгослав Вукићевић, је обиљежила овај дан код споменика Трифуна Вуковића Бабовић,који је сахрањен на српском православном гробљу код манастира Ђурђеви Ступови у Беранама.

Историчар Горан Киковић, је том приликом рекао да је вјечна слава српским јунацима, палима за част и слободу српског народа. Овај дан ослобођења Берана је нажалост зборављен,јер су овај град тада ослободили добровољци и он је за нас, не само дан сјећање на примирје, већ дан славне побједе оружја и части, слободе и непокорног духа српског народа у најтежем времену.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Подијели на друштвеним мрежама

Слични чланци

КРАЉЕВСКИ ДВОР КАРАЂОРЂЕВИЋА: Изложба поводом 100 година од обнове Његошеве капеле!

ТРЕБА ЛИ НАМ ОВО, АЛЕКСАНДАР ЛУКАШИК: Црна Гора учвршћује статус непријатељске државе према Москви!

САВИНО СЕЛО: Сабор Васојевића!

Друштвене мреже

Најчитанији чланци

negos2

КЊИЖЕВНО ДРУШТВО „ЊЕГОШ“: Разарање идентитетске матрице створило мржњу у истом народу!

pavle3

ПЕРПЕТУУМ МОБИЛЕ МОНТЕНЕГРИНА (ОСАМДЕСЕТ ЧЕТВРТИ ДИО): Павле, брате, пази, долазе по твој споменик!

Milovan_Djilas

МУЛТИЕТНИЧКИ КОМУНИЗАМ: Ђилас на „Малој Сорбони“, штиво за бетонирање петокраке!

tri

АНАЛИЗА: Срби на Балкану -Црна Гора (115)!

pavle3

ПЕРПЕТУУМ МОБИЛЕ МОНТЕНЕГРИНА (ОСАМДЕСЕТ ДРУГИ ДИО): Павле, брате, прогоне те, мира не дају, не могу да спавају!