Андрија Мандић, предсједник Скупштине Црне Горе након расправе о његовој смјени казао је да је пажљиво саслушао све што је речено и истакао да је демократије и критика и оптужба. Много тога није истина, али у политичкој борби је све дозвољено.
–Прихватам да опозиција има право да саопшти нешто оштро и да оставе утисак на све који прате пренос. Искуство је веома важно у политици, па најоштије формулације не произведу добар ефекат, већ се знају вратити као бумеранг. Данас је било пуно порука да је Мандић највећа препрека будућности Црне Горе. Колега Кнежевић је изнио вриједне информације о убиству Зорана Ђинђића и не видим посланике опозиције који је нешто био значајан у том времену, били су то неки други људи са којима смо се ми као опозиција борили. Сјећам се њихових говора када је требало бранити заједничку државу, па потом заступали другачији пројекат и сада се сјећају само тог посљедњег. Све смо видјели, али желим да причам о будућности и желим да ЦГ постане наредна чланица ЕУ. Имамо велику прилику да будемо 28 чланица ЕУ предано радим да то доведем до краја. Не желим никога да повриједим, знам много више, јер сам био свједок референдума 2006. и водио блок за заједничку државу. Ја сам и даље на истој адреси и све што сам имао исто ми је кад сам ушао у овај парамент и данас. Поносан сам што дјеци остављам часно име и могу све да погледам у очи. Што се тиче мог синовца морате да знате да је то часни човјек и да га волим као своју дјецу. Ја се не одричем својих, а ако је неко прекршио закон мора да одговара. И овај момак што се налази у Спужу ако се докаже да је крив нека одлежи казну, а ако није крив нека се то одлучи у судском поступку. Нико да не преузима улогу судије, казао је Мандић.
Осврнуо се на јучерашњи Анкетни одбор, истичучи да су убијени које је Пауновић поменуо били чланови ДПС и зашто данас имају такав приступ према одбору и ономе што се износи, није му јасно.
-Данас сте ви елита ДПС немојте да имате обавезу према онима који су узели милијарде и милионе и да браните њихова непочинства. Зашто залажете своју младост и политичке каријере, зашто их браните и објашњавате да су они створили Црну Гору. Један дио памтите, а други заборављате. Немојте да сумњате у мене, све адресе у ЕУ су отворене. Оставимо приче о Београду на води по страни, јер то није истина. Дајте да уложимо напоре да нам буде боље. Не желим некоме ко је преко ноћи стекао милионе да се правдам. Ја сам Србин, али нисам против Црногораца. Позивам вас као пријатеље, јер тако вас доживљавам да направимо тај искорак и да будете поносни на себе када будете сиједи као ја данас. Око тема око којих се споримо да се гласањем опредијелимо, поручио је Мандић.
Казао је да не жели да одговара на увредљива питања да не би подизао атмосферу, јер жели конструктиван дијалог.
-Потребно је да се ујединимо и помиримо, поручио је Мандић.
извор: ртцг