ХРВАТСКИ ПОЛИТИЧКИ САВЈЕТНИК: Сљедећи премијер Црне Горе Андрија Мандић!

Хрватски политички савјетник, Александар Мусић,  на ТВ ЕО оцјењује да би, уколико до средине 2026. године не дође до суштинских промјена, сљедећи мандатар могао бити лидер НСД-а Андрија Мандић.

Према његовим ријечима, „то није нуклеарна физика, нека комплексна математика”, јер се све креће у правцу да ће „Демократе средином 2027. године бити на историјском минимуму”, док ће ПЕС, како сада ствари стоје, ослабити, посебно „ако у политичком смислу скину главу Спајићу и окриве га за неки економски посртај и урушавање буџета”.

Мандић је у позицији да тражи мандатара за себе и ови његови обиласци по свијету – говоримо о САД-у, о Уједињеној Краљевини Велике Британије и Сјеверне Ирске, а вјерујем да ће таквих посјета бити више у сљедећој години – он се покушава довести у неутралу, да када тај тренутак наступи, када куцне час, не треба му љубав са Запада, али му треба милост и да кључни број амбасадора у Црној Гори само окрене главу у супротном смјеру – истакао је Мусић.

Подсјећа и да је Мандић током посјета имао „прилагођену причу”, наводећи да се у САД-у повезао са јеврејским организацијама „које га не би ни примиле да Израел има мало бољи имиџ у свијету”. Посјета Великој Британији, додаје, потврђује да су „лобисти добро одрадили посао”, јер су га примили лабуристи „који нијесу десничари и немају баш никаквих идеолошких подударања”.

У тренуцима када сви окрећу главу од Израела, Јевреји требају сваког савезника и они ће то знати вратити, што значи да је изабрао врхунски тајминг да дође до оних који имају уплива и на америчку десницу и на америчку љевицу, немојте ту имати никакве илузије – закључио је Мусић.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Подијели на друштвеним мрежама

Слични чланци

НАША СТВАРНОСТ: Неке битке добијају се расправом, неке одласком!

ИГРЕ ВЕЛИКИХ ОКО БАЛКАНА: Ко је створио Југославију, да ли се могла формирати српска држава?

АНАЛИЗА: Срби на Балкану -Црна Гора (226)!

Друштвене мреже

Најчитанији чланци

Milo-Djukanovic-1478

ОСВРТ, СРАМОТА: Три Милова сата!

Penzioneri,
Rubrika: drustvo, trece doba,
Datum:22.02.2006.
Mesto: Novi Sad
Foto: Nikola Stojanovic

ИЗ УГЛА ПЕНЗИОНЕРА, РУЖА ГОЈКОВИЋ: Нијесмо број на табели!

dr-radovan-karadzic14122023

ДР РАДОВАН КАРАЏИЋ: Фанатик српске идеје, дјетињство!

sudjenje-suzana-mugosa

ПАРТИЈА ПЕНЗИОНЕРА ПОДНИЈЕЛА КРИВИЧНУ ПРИЈАВУ: Да одговарају сви одговорни за пропалу пресуду о „државном удару“!

tri

АНАЛИЗА: Срби на Балкану -Црна Гора (220)!