СНО ВАСОЈЕВИЋА: Успјешних 11 година рада и 67 бројева „Гласа Холмије“!

Задовољно резултатима руководство Српске народне одбране Васојевића Лимске долине : Бранислав Оташевић, Горан Киковић, Давид Лалић и Вулко Шћекић Поводом завршетка нове 2024. године, дана 30. децембра 2024. у име Српске народне одбране Васојевића јавности се обратио историчар Горан Киковић, предсједник овог савеза који чине: Српско историјско- културно друштво Никола Васојевић Беране, Удружење српских књижевника у отаџбини и расејању Андријевица и Удружење добровољаца ратова до 1918.њихових потомака и поштовалаца Беране.

Драга браћо и сестре Срби као што вам је познато одлази нам ова 2024. календарска година. Намјерно кажемо „календарска“, јер ми, традиционалисти Срби , нову годину дочекујемо тринаестог јануара по старом календару. За нашу Српску народну одбрану Васојевића била је ово једна плодоносна и тешка година. Година пуна искушења и успјеха.Прославили смо једанаест година нашег савеза.Радили смо много и организовали све традиционалне манифестације. Говорили смо о темама о којима су други ћутали. О којима и даље ћуте. Ишли смо срцем и главом тамо гдје многи нису смјели ногом. Организовали смо 90 година од оснивања Удружења добровољаца ратова до 1918.њихових потомака и поштовалаца Беране и успјешно објележили све важне датуме, коа што је и 90 година од атентата на краља Александра, казао је Бранислав Оташевић.

Нама је квалитет испред квантитета , па смо у овој години из штампе на свјетлост дана издали пет бројева часописа “Глас Холмије“ и двије књиге.Уз много труда и напора кад се јасно види циљ уз тешку материјалну ситуацију али уз помоћ Божију и људску успјели смо да опстане Глас Холмије,који је глас Срба у Црној Гори. Способни смо да много више обавимо сами и уз помоћ наших пријатеља у наредном периоду,јер велики Његош је рекао:“Нека буде борба непрестана“, примјетио је Вулко Шћекић.

Постојимо од обнове рада Удружења ратних добровољаца 1912-2918., њихових потомака и поштовалаца Беране 15.нобембра 1996.године, као савез Српских Удружења смо заједно пуним једанаест година и подигли смо велики број споменика културе и спомен обиљежја,одржали на стотине манифестација и издали преко 60 наслова књига, сматра Давид Лалић.

Кад нас неко пита у чему је тајна наше истрајности и успјеха, рекли бих да је то наша слога,јер само слога Србина спасава. Наш часопис Глас Холмије уважава и објављује свачије мишљење,јер је оно битно и узето је у обзир и испоштовано је од наше редакције. Настављамо да и наредне године радимо кроз разне културно историјске манифестације у интересу Срба у Црној Гори у којој нам је сједиште и за духовно и културно јединство свих Срба у Црној Гори,Србији и Републици Српској и у земљама у расејању зато смо и основали Српски културни клуб, који је поред Берана,формиран у Београду, Крагујевцу и Краљеву. Наставићемо са нашим активностима и наредне 2025.године у борби за Српску православну цркву, српски језик и ћирилично писмо и историјску истину у Црној Гори, закључио је Горан Киковић.

Подијели на друштвеним мрежама

Слични чланци

ПЉЕВАЉСКИ ПРОСВЈЕТАРИ ОГОРЧЕНИ: Јакшићка наставља политику ДПС-а, смањује трошкове затварајући сеоске школе!

СРПСКО НАЦИОНАЛНО ВЕЋЕ КИМ: Срби препуштени на милост и немилост злотвора!

НАША ЖАЛОСНА СТВАРНОСТ: („Контроверза“) – УДБА кобна судба!

Друштвене мреже

Најчитанији чланци

Penzioneri,
Rubrika: drustvo, trece doba,
Datum:22.02.2006.
Mesto: Novi Sad
Foto: Nikola Stojanovic

ИЗ УГЛА ПЕНЗИОНЕРА, РУЖА ГОЈКОВИЋ: Нијесмо број на табели!

pavle111-1

КО ЈЕ БИО ПАВЛЕ ЂУРИШИЋ, СТАНИСЛАВ КРАКОВ: Уколико је добио жељезни крст од фирера, зашто би га усташе живог запалиле?

botun

БОТУН: Нема протеста док се не утврди ко је запалио багер!

nebojša

НЕБОЈША МЕДОЈЕВИЋ О ПРИВОЂЕЊУ АЦА ЂУКАНОВИЋА: Полицијски маркетинг, буде се спавачи ДПС-а у влади, медијима и картелима!

jugos2

ИГРЕ ВЕЛИКИХ ОКО БАЛКАНА: Ко је створио Југославију, да ли се могла формирати српска држава?