Митрополит црногорско-приморски Јоаникије рекао је да се данашњим доласком Његове светости патријарха Порфирија и игумана Манастира Ватопед Јефрема у Подгорицу наставља мисија коју је започео Свети Сава доносећи благослове Свете Горе народу Црне Горе.
Митрополит Јефрем захвалио је за ову посјету, истакавши да се благослов који се излио на вјернике који се ових дана поклањају Појасу Свете Богородице прелио на вјерни народ у Храму Христовог Васкрсења у Подгорици.
Патријарха Порфирија јутрос је пред Саборним храмом у Христовог Васкрсења у Подгорици дочекао велики број вјерног народа, свештенства и монаштва, након чега је почела lитургија. Свечано духовно сабрање организовала је Митрополија црногорско-приморска.
Литургији присуствују предсједник Скупштине Црне Горе Андрија Mандић и бројне личности из политике, културе и јавног живота Црне Горе.
Након литургије, у крипти Саборног храма архимандрит Јефрем одржаће предавање за вјерни народ.