НИКШИЋ: Данас Кошарска литија у славу војника који су бранили отаџбину 1999. године!

У Никшићу ће се у уторак 29. априла одржати Кошарска литија, коју, пет година заредом организује Удружење „Косовски божури од Никшића града“. На овај начин исказује се почаст и чува сјећање на учеснике битака, које су се 1999. године водиле на Кошарама и Паштрику.

Литија ће у 18 часова кренути са Трга Шака Петровића, испод Саборне цркве Светог Василија Острошког, проћи ће кроз град а потом ће на Тргу слободе бити одржан културно-умјетнички програм у оквиру којег ће се обратити свештенство Српске православне цркве као и командант одбране Кошара, пуковник Љубомир Ђурковић, гуслари, етно појци и пјесници.

Извор: Митрополија црногорско-приморска

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Подијели на друштвеним мрежама

Слични чланци

ТУЖАН ДАН ЗА ЦРНУ ГОРУ: Прошло је 26 година од бомбардовања Мурина, страдало троје дјеце!

АНАЛИЗА: Срби на Балкану -Босна и Херцеговина (2)!

ЛИТИЈА У НИКШИЋУ: Кошаре-сплетени вијенац косовског завјета (видео)!

Друштвене мреже

Најчитанији чланци

voli1

КО ПРАВИ НОВАЦ У ЦРНОЈ ГОРИ: Електропривреда и „Воли“!

DRAA-1

СУЂЕЊЕ ДРАЖИ МИХАИЛОВИЋУ: Лажни свједоци и оптужница, рехабилитација 2015. године (ВИДЕО)!

bijelo polje

ПРИМЈЕР ДИСКРИМИНАЦИЈЕ, БИЈЕЛО ПОЉЕ: У граду 44 одсто Срба, али ни један у локалној власти, од 38 функција 30 покривају припадници исламске вјере!

pobjeda

САЊАРИ БИВШЕГ РЕЖИМА, „ПОБЈЕДА“ И РАНКО ЂОНОВИЋ: Нова лица ДПС-а нада и „свијетло на крају тунела“!

pl8

ПЉЕВЉА: Библиотека била домаћин „Дана културе Бошњака у Црној Гори“!