Пише: Иван Милошевић
Крсто Радовић из Будве стасава у великог политичког мангупа! Уколико овако настави пријети да угрози неприкосновене ултрамангупе из редова ДПС-а, типа Светозара Маровића и Милана Роћена, и својим поступцима даје наду да је могуће борити се против ДПС-а и да за њихову државну и осталу силу има лијека и да се може побиједити уколико сте већи мангупи од мангупа из владајућих редова. Термин „мангуп“ у овом тексту користим као особину човјека који је схватио са киме има посла, који је схватио са чиме се противник служи и покрива своје трикове и који покушава да све то такође примјени у борби за опстанак и чак то боље уради од противника. „Мангуп“ користим као особину новог политичког кова људи који су схватили да свих ових година ДПС опстаје на власти обичним и државним насиљем и кориштењем цјелокупног државног апарата за аминовање свих економских и осталих непочинстава од којих овај народ неће моћи да се опорави наредних најмање 20 година!
Цијепање одлуке нове већине у Будви и снимање свега тога потез је достојан једног градског мангупа који не жели да пристане и доборовољно преда оно што је муком освојио и који у складу са тиме користи, за наше прилике, неуобичајене методе. Не памтим да је неко у забитој општинској канцеларији тако понизио прдставнике ДПС-а и њених сателита. Снежана Куч и Анђела Ивановић потред Крста изгледале су као уплашене полуматуранткиње несигурне у своје (не)знање и које грчевито желе да кажу да су у праву иако су и саме свјесне да су далеко од тога. Као прави мангуп Крсто их је примио, поздравио, понудио да сједну, прегледао што су му донијеле и све то хладно поцијепао и лаконски закључио да то све заједно ништа не ваља и послао их на поправни испит. Снежана и Анђела су код Крста и дошле већ покисле, а отишле су као два бруцоша које је професор на првом испиту због слабо припремљеног посла послао кући са саветом да се идући пут боље припреме!
Крстово цијепање Снежанине и Анђелине одлуке симболично је означио и прекид досадашње ДПС праксе пред којом су се свима, па и овима из опозиције, тресле гаће и савијала глава. Крсту није било ни до једнога и другога и узвратио је ДПС- у његовим методама. Као што се и ДПС већ деценијама куне у своје законе и своје институције и Крсто је данас показао да има своје законе и своју институцију и да не хаје за оне који су на њу кренули. Он је одлучио да је брани меодама оних који је нападају и због тога га не гризе савјест нити се пита да ле је то у реду или не. Важно је стићи до циља, а методе за то примјењивати у складу са околностима. До сада је то радио само ДПС, али данас је Крсто показао да и други коња за ту трку имају.
За разне типове морализатора и правољубаца, клонова и робота владајуће странке, али и за поспане такозване грађанисте и салонске политичке интелектуалце, Крстово цијепање ДПС одлуке може изгледати вулгарно, ружно и насилнички. Па, можда и јесте, али како другачије одговорити на вулгарну, грозну и диктаторску тридесетогодишњу ДПС праксу! Какви противници, такве и методе!
Будва постаје примјер како се ваља борити са ДПС-ом! Можда Крсто због свега овога политички и настрада, али њему то неће много сметати да настави да се против ДПС-а бори дпсовским методама. Када се томе дода и јучерашња опомена митрополита Алфилохија да се не гласа за власт која руши црквене конаке, хапси свештенике и приводи обичне вјерник, питам се да ли то сазријева вријеме да се коначно ДПС свлачи са трона власти и то сопственим методама у режији опозиције и осталих којима је владајуће странке преко главе! Можда и није све како сам написао, можда сам промашио тему и видио нешто што не постоји, али немам ништа против да живим у сопственој илузији комедије и сатире коју је данас приредио Крсто Радовић!
Чак ми се чини да је данашње Крстово цијепање и јаче од снимка Мигове коверте. У Крстовом случају нема пара, које све покваре, али има здравог мангупског става и знања са ким имате посла! Са тим вјештинама већ сте на пола пута од смјене ове несрећне владајуће странке! Надам се да ће и остатак пута неко умијети ваљано да одради и да коначно почнемо да живимо као слободни људи у слободној Црној Гори!